Data wydarzenia: 14.10.2017 15:30 - 14.10.2017 20:00
Miejsce wydarzenia: Słoneczna Polana w Szczawnie-Zdroju

Mistrzostwa Polski w Four Crossie 2017 już w najbliższą sobotę, 14 października na szczawieńskim obiekcie przy Słonecznej Polanie. Po przerwie crossowcy staną w szranki i zaprezentują karkołomne popisy. Warto przyjść i kibicować tej rywalizacji, bo oprócz możliwości podziwiania widowiskowych pokazów na publiczność czekają niespodzianki.

- W organizacji mistrzostw mieliśmy kilkuletnią przerwę, jednak naszą intencją jest, aby ten tor żył. Zabiegaliśmy o współpracę z firmą, która dokona niewielkich modernizacji, dzięki którym obiekt zostanie dopuszczony do rywalizacji sportowej przez Międzynarodową Unię Kolarską UCI - mówi Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju. Gmina nosiła się z zamiarem reaktywacji tej flagowej imprezy crossowej w regionie już wiosną tego roku, jednak ostatecznie udało się to teraz. Zawody na Słonecznej Polanie organizowano od 2003 roku do 2015 i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem z uwagi na doskonałą jakość trasy i widowiskowość tego sportu. Obecne zawody gmina realizuje samodzielnie po wyłonieniu nowego operatora toru.

Zawody odbędą się z mniejszym rozmachem niż przed laty, jednak kluczowy jest fakt, że udało się przełamać impas. - Była propozycja by zawody trwały dwa dni, by jednego dnia zorganizować kategorię open, ale na załatwienie niezbędnych formalności mieliśmy zbyt mało czasu. Do sobotnich zawodów kwestie sędziów i służb są już dograne. Jest też zainteresowanie zawodników. Do tej pory zgłosiło się 33 zawodników, uważamy że do zawodów powinno się ich zgłosić do 50 - mówi Janusz Kozłowicz, dyrektor zawodów. Dla wielbicieli wyczynowego sportu rowerowego pojawiła się szansa przywrócenia na Słonecznej Polanie cyklicznych zawodów, po tegorocznej - pilotażowej edycji.

Nowy operator toru ma ambitniejsze plany, chciałby wrócić do świetności szczawieńskiej imprezy. - Zawodnicy znają tę trasę sprzed trzech lat, przez ostatnie lata niewiele się tu działo, ale to był niełatwy czas również dla innych podobnych imprez w kraju. W tym roku będą tylko jedne zawody, podczas gdy w czasie jednego weekendu można zorganizować nawet siedem różnych konkurencji, nie tylko Mistrzostwa Polski w Four Crossie, ale również puchar MTB i Enduro. W planach mam rozwój tej imprezy, a także założenie stowarzyszenia - wyjaśnia Marcin Stefaniuk, nowy operator toru. Pan Marcin dodaje również, że widzowie mogą liczyć na emocje, chętni będą mogli skorzystać z cateringu, a na koniec zawodów niespodzianka. - Po dekoracji pomiędzy widzami rozlosujemy trzy markowe zegarki. Warto być w Szczawnie w najbliższą sobotę - dodaje.

Program:
15.30 - treningi
17.17 - eliminacje
18.00 - finały

Polecamy:
UDANE RODZINNE EKO PIKNIKOWANIE NA SŁONECZNEJ POLANIE
SZCZAWNO-ZDRÓJ: ZMIANY NA WZGÓRZU GEDYMINA I SŁONECZNEJ POLANIE
SZCZAWNO-ZDRÓJ: ANNA JUŻ WKRÓTCE W NOWEJ SUKIENCE. JAKIEJ?

Elżbieta Węgrzyn