Bardzo duża impreza pięściarska w Aqua Zdroju za nami. Imperium Boxing Wałbrzych zdobył trzy medale Mistrzostwach Polski Seniorów i Seniorek w boksie olimpijskim!
W kategorii 48 kg srebro dla Imperium wywalczyła Andżelika Mięgoć, która przegrała w finale z Natalią Rok z Pomorzanina Toruń. W drodze do najważniejszego pojedynku pokonała w drugiej rundzie niestowarzyszoną Zofię Sobotowską. Zarówno Mięgoć, jak i Rok zdobywały tytuł w przeszłości (Rok w kategorii 54 kg). Siostra bliźniaczka Andżeliki, Kinga Mięgoć, sięgnęła w Wałbrzychu po złoto. Stało się to po pokonaniu Nikoli Kaczmarek z Prosny Kalisz. Wcześniej okazała się lepsza od Anny Olczak z Akademii Walki Warszawa. Kinga wygrała w kategorii 50 kg.

W kolażu zawodnicy Imperium Boxing: Patryk Trochimiak, Andżelika i Kinga Mięgoć oraz trener Krzysztof Sadłoń


W wieczornej sesji finałowej także nie zabrakło obecności Imperium Boxing Wałbrzych. W kategorii 60 kg w finale boksował Patryk Trochimiak, ale ostatecznie musiał uznać wyższość Jarosława Iwanowa. Dla pięściarza Wisły Kraków to czwarty złoty krążek z rzędu, wcześniejsze wygrywał w kategoriach 56 kg, 57 kg i ponownie 57 kg. Na uwagę zasługuje mistrzostwo Polski blisko 40-letniej Karoliny Koszewskiej z Warszawskiej Szkoły Boksu. Pierwsze złoto Koszewska zdobyła w 2002 roku, czyli wtedy gdy… urodziła się Daria Parada ze Skorpiona Szczecin, jej rywalka z finałów w Wałbrzychu. Walcząca w kategorii 70 kg warszawianka została uznana najlepszą zawodniczką całej imprezy, otrzymała także Złotą Odznakę Polskiego Związku Bokserskiego.  Ciekawie było również w kat. 57 kg mężczyzn, gdzie zwyciężył Paweł Brach z Radomiaka Radom. Był to pierwszy od trzydziestu trzech lat złoty medal dla Radomia. Ostatni zdobył… trener Bracha, któremu pięściarz ze łzami w oczach dziękował po walce: - Dziękuję za danie mi szansy i wyciągnięcie z ulicy – dodał wzruszony na antenie TVP Sport, która transmitowała galę finałową.

Imperium Boxing, na czele z trenerem Krzysztofem Sadłoniem, było głównym inicjatorem podjęcia się organizacji mistrzostw Polski w Aqua Zdroju. Klub przy organizacji zawodów współpracował z Miastem Wałbrzych i Polskim Związkiem Bokserskim.Czytaj także:

NAJLEPSI SKRZYŻUJĄ RĘKAWICE. WAŁBRZYCH STOLICĄ BOKSU 


Foto: archiwum, materiały prasowe Polskiego Związku Bokserskiego