Miners Krause Wałbrzych potrzebuje nowych strojów, a kibice mogą ich w tym wesprzeć.

Crowdfunding, czyli forma finansowania projektów przez zaangażowaną społeczność staje się coraz bardziej popularny w obrębie wałbrzyskiego sportu. Od niedawna, w akcji #razemdlagornika, można w ten sposób dofinansować piłkarskiego Górnika. O pomoc proszą wałbrzyscy futboliści, którzy latem tego roku zadebiutują w LFA-2, czyli na drugim poziomie rozgrywek w Polsce. Będzie to także dziewiczy rejs Miners w lidze klasycznej, gdzie na boisku w jednej drużynie przebywa 11 zawodników.

Wałbrzyscy futboliści zbierają fundusze na zakup nowych strojów. Koszt jednego to ok. 300 zł, a trzeba pamiętać, że w tej dyscyplinie sportu zespół liczy ok. 50 zawodników.

Za oficjalnym kontem klubu na portalu społecznościowym:

„Nasz budżet na ten rok, mnogość wydatków związanych z sezonem nie pozwalają na to abyśmy sami mogli taki wydatek sfinansować, dlatego zwracamy się z prośbą do Was o pomoc w dofinansowaniu tego projektu. Każda kwota wsparcia przybliży nas do celu. O tym, że Wałbrzych ma najlepszych kibiców Futbolu Amerykańskiego mówi się już w całej Polsce. Zawsze jesteście z nami - wierzymy że i tym razem nas nie zawiedziecie”.

Pomóc można TUTAJ.