15 lipca w Częstochowie Miners Krause Wałbrzych rozpoczynają nowy sezon w Lidze Futbolu Amerykańskiego. Dwa tygodnie później zagrają pierwszy mecz przed własną publicznością.

JUNIORZY ZADEBIUTOWALI. KINGS LEPSI W POCHWALE OFENSYWY

MINERS W 2017 ROKU

Po ubiegłorocznym debiucie w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego dla drużyn ośmioosobowych Miners przenieśli się do konkurencyjnej LFA, gdzie w jednym momencie na boisku jest dziewięciu graczy. W lidze rozwojowej LFA-9 nasi trafili w grupie C na Świętych Częstochowa, Silesię Rebels B oraz Falcons Tychy B.


Pierwszym rywalem będą częstochowianie. Święci reaktywują futbol pod Jasną Górą po dwóch latach, a celem w przyszłości będzie nawiązanie do osiągnięć poprzedników, czyli ekipy Saints (grali nawet w PLFA-1). Za koordynowanie ataku i akcji specjalnych u Świętych odpowiada Jacek Wróblewski, były reprezentant Polski, który także będzie liderem zespołu na boisku, gdzie występuje jako running back. W Częstochowie nie brakuje doświadczonych futbolistów, ale reaktywacja futbolu amerykańskiego w mieście to duże wyzwanie, o czym w rozmowie z ligowym portalem wspominał Wróblewski:

W chwili obecnej drużynę Świętych określiłbym jako produkt o “krótkim terminie ważności”.  Albo Częstochowa ponownie zainteresuje się futbolem amerykańskim, albo będzie to ostateczny koniec historii tego sportu w tym mieście. Organizacyjnie cofnęliśmy się do początków istnienia drużyny, nie da się w bardzo krótkim czasie odbudować wizerunku w oczach władz miasta, lokalnych firm, kibiców i samych zawodników po kontrowersyjnym i szybkim rozwiązaniu drużyny.

W porównaniu z poprzednimi rozgrywkami do Miners dołączyło kilku zdolnych juniorów, a pięciu futbolistów zbierało doświadczenia na wyższym poziomie, w LFA-2 w barwach Bielawy Owls. Trenerem wałbrzyszan jest wciąż Paweł Sołtysiak, a w składzie pozostali dobrze znani z ubiegłego roku ofensywni Kuba Tabaszewski, dynamiczny running back, Michał Borzemski, punktujący wide receiver,  Krystian Rolka, czyli szybki safety i znany z mocnego uderzenia kicker. W defensywie wciąż będziemy oglądać m.in. Mateusza Górczewskiego, cornerbacka i Przemysława Jadczaka, czyli defensive tackle (więcej o pozycjach w futbolu amerykańskim pisaliśmy tutaj).

Z kolei już 29 lipca o godz. 14 na stadionie przy ul. Ratuszowej Miners zmierzą się z Falcons Tychy B! Bilety na to wydarzenie tradycyjnie świetnie się rozchodzą. Nie czekaj do dnia meczu i zamów je wcześniej. Wejściówki można nabyć u zawodników, w siłowni "Koksownia" przy ul. Chrobrego 51 lub pod nr telefonu podanym poniżej.%MCEPASTEBIN%