LFA9: Miners Krause Wałbrzych kontynuuje walkę o ligowe punkty. Wyjazd do Zielonej Góry został zakończony niepowodzeniem. Nasi przegrali z miejscową Watahą oraz z Armadą Szczecin.

Pandemia koronawirusa doprowadziła do sporej reorganizacji rozgrywek futbolu amerykańskiego w Polsce. Sezony we wszystkich ligach wystartowały z opóźnieniem, a te na drugim szczeblu rozgrywkowym (z udziałem Miners) odbywają się w systemie dziewięciu zawodników na murawie (zamiast dotychczasowej "jedenastki"). By ograniczyć koszta organizacyjne, zawody odbywają się w formie turniejów. Wałbrzyszanie zagrają w sezonie regularnym sześć meczów, w trzech turniejach.

Dwa już za Miners. W pierwszym, w Wałbrzychu, przegrali z Watahą Zielona Góra oraz pokonali po morderczej walce Bielawę Owls. W ostatni weekend nadarzyła się okazja do rewanżu z Watahą oraz do starcia z Armadą Szczecin.

Armada to zwycięzca rozgrywek drugiej ligi (LFA2) z ubiegłego sezonu. Wtedy nasi przegrali z ekipą ze Szczecina aż 0:49 u siebie oraz 0:46 na wyjeździe. Tym razem, już w Zielonej Górze, nie było wiele lepiej. Górnicy kilkukrotnie zbliżyli się do pola punktowego rywali, byli o włos od przyłożenia, ale ostatecznie przegrali 0:24. 

W drugim meczu nadarzyła się okazja do rewanżu za porażkę z Watahą w pierwszym turnieju w Wałbrzychu. Wtedy górą byli goście, którzy wygrali 18:12.

Po I kwarcie rewanżu było 0:0, ale już w drugiej Miners odskoczyli na 14:0. Ostatecznie do przerwy prowadzili 14:8. W trzeciej odsłonie do głosu doszedł Tymoteusz Zieniewicz, czyli biegacz Watahy, który punktował już w Wałbrzychu. Po jego przyłożeniu oraz udanym podwyższeniu, gospodarze wyszli na prowadzenie 16:14. Naszym udało się jeszcze zapunktować, ale wynik meczu ustalił ponownie Zieniewicz. Wataha, grająca jeszcze rok temu w elicie, zwyciężyła 22:17.

Turniej w Zielonej Górze wygrała Armada, pokonując "Wilki" 28:8. Szczecinianie  są niepokonani i prowadzą w lidze.

Po czterech meczach sezonu Miners mają na koncie jedno zwycięstwo i trzy porażki, co daje 9. miejsce w lidze LFA9 (15 ekip). Do fazy play-off wejdzie najlepszych osiem drużyn. Zespół Pawła Sołtysiaka ma do rozegrania jeszcze jeden turniej, tym razem w Poznaniu (ponownie z Watahą oraz z Armią Poznań).

TABELA LFA9: