Już w niedzielę, 12 czerwca o godz. 14:30 odbędzie się pierwsze w Wałbrzychu oficjalne spotkanie futbolu amerykańskiego! W „Super Meczu” Miners Wałbrzych podejmą na stadionie przy ul. Ratuszowej Jaguars Kąty Wrocławskie. Tuż przed tym wydarzeniem złożyliśmy naszym futbolistom wizytę na treningu.

Miners, czyli Górnicy spotkali się na wysłużonym stadionie na Nowym Mieście, gdzie w samo południe mieli zaplanowany trzygodzinny trening. Nasi futboliści rozpoczęli od ćwiczeń rozciągających, które poprzedziła przebieżka wokół murawy. Po rozgrzewce grupa nieco ponad dwudziestu zawodników przeszła do treningu zagrywek w ofensywie i defensywie. Po obu stronach było ośmiu graczy, bo właśnie do tego typu rozgrywek aspirują wałbrzyszanie.

W futbol amerykański może grać każdy, bez względu na budowę, wzrost, wagę i ogólną sprawność fizyczną. Każdy profil zawodnika może w tej grze się przydać. Zespół Miners jest dobrym tego przykładem, bo w skład wchodzą ludzie w różnym wieku i zróżnicowanej postury. Wszystkich łączy jednak pragnienie zwycięstwa w debiucie.

- Jesteśmy bojowo nastawieni do meczu. Zdajemy sobie sprawę, że rywal jest bardziej doświadczony, ale na pewno się nie poddamy. Będziemy walczyć o wygraną! – powiedział Patryk z linii defensywnej, na co dzień student Politechniki Wrocławskiej.Rzeczywiście, zespół Jaguars Kąty Wrocławskie jest na tle naszych nowicjuszy weteranem, bo istnieją już trzy lata. Spotkanie z bardziej ogranym rywalem zapowiada się ciekawie również dlatego, że na kibiców czeka ciekawa otoczka. Obok futbolistów usłyszymy profesjonalny komentarz, zobaczymy zespół cheerleaders i maskotkę, posłuchamy zagrzewającej do walki muzyki, skosztujemy amerykańską kuchnię oraz weźmiemy udział w grach, zabawach i konkursach.

tekst i foto: Dominik Hołda - d.holda@walbrzychdlawas.info