Mieszkanka gminy Mieroszów Kamila Żuk otrzymała nominację i pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang.


Kamila Żuk dołączyła do grona zawodników zamieszkujących gminę Mieroszów, którzy również mieli szansę zaprezentować się na Igrzyskach. Przypomnijmy, że w 1992 roku w Albertville taką szansę otrzymał Dariusz Kozłowski, a w 2014 roku w Soczi Łukasz Słonina. - Trzymamy kciuki za Kamilę i jej występy, wspieramy i przesyłamy dobrą energię! - zapewniają mieszkańcy gminy.

Kamila Żuk to polska biathlonistka. Medalistka mistrzostw Europy juniorów (2017) i seniorskich mistrzostw Polski w biathlonie – w 2015 roku, wraz z klubem MKS Duszniki Zdrój (startującym w składzie Daria Bernacka, Kamila Żuk, Karolina Turkowicz i Paulina Krzyżak), zdobyła brązowy medal w biegu sztafetowym kobiet.

W 2015 po raz pierwszy w karierze wystąpiła w mistrzostwach świata juniorów, gdzie rywalizowała w kategorii juniorów młodszych. Indywidualnie najwyższą pozycję zajęła w biegu sprinterskim, który ukończyła na 13. pozycji, a w biegu sztafetowym dziewcząt wraz z polskim zespołem sklasyfikowana została na 9. miejscu. Rok później ponownie rywalizowała w kategorii juniorów młodszych w ramach biathlonowych mistrzostw świata juniorów – indywidualnie najwyżej uplasowała się na 11. pozycji w sprincie, a w sztafecie dziewcząt zajęła 5. miejsce.

W 2015 roku Kamila Żuk brała także udział w mistrzostwach świata juniorów w biathlonie letnim, gdzie zarówno sprint, jak i bieg pościgowy ukończyła na 15. pozycji. Wzięła również udział w zawodach biathlonowych na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2015. Przed sezonem 2015/2016 została powołana do kadry A biathlonowej reprezentacji Polski. Do udziału w biathlonowym Pucharze Świata po raz pierwszy została zgłoszona w sezonie 2015/2016 w ramach zawodów w Pokljuce, podczas których w biegu sprinterskim zajęła 75. pozycję.

W lutym 2017 młoda sportsmenka zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w biegu sprinterskim. W marcu 2017 w Jakuszycach wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w biegu na dochodzenie. Poza tym w ubiegłym roku miała na koncie złoty medal w biegu pościgowym Mistrzostw Polski Seniorów, została trzykrotną złotą medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zajęła 10. miejsce w biegu pościgowym Mistrzostw Świata w kat. Juniorek, 22. miejsce w biegu pościgowym Pucharu IBU i 67. miejsce w biegu indywidualnym Pucharu Świata. Mamy nadzieję na kolejne medale!

Opr. MS
Foto: UMiG Mieroszów, biathlon.com.pl