II liga, grupa trzecia: Chełmec Wodociągi Wałbrzych pokonał IgnerHome Volley Świdnica 3:1 i tym samym został wiceliderem rozgrywek.

Jeszcze w poprzednim sezonie Polonia Świdnica dołowała w drugoligowych rozgrywkach. W tym roku, po zmianach organizacyjnych w tamtejszej siatkówce, krajobraz uległ znacznej poprawie. Volley dołączył do czołówki i do Hali Wałbrzyskich Mistrzów przyjechał jako drugi w stawce. To już jednak nieaktualne, bo Chełmcowi nie dał rady, ugrał jedynie seta. Ekipa Marka Olczyka zwyciężyła 3:1 (25:17, 25:21, 18:25, 25:18) i przeskoczyła świdniczanki w tabeli.

Dla trenera Olczyka, ale także dla Karoliny Olczyk, Natalii Gezelli, Aleksandry Małodobrej czy Oliwii Łuszyńskiej to zwycięstwo jest szczególne, bo cała czwórka w przeszłości była związana z siatkarską Świdnicą. Gezella została zresztą wybrana MVP meczu.

Chełmiec: Judyta Rzeczycka, Olczyk, Łuszyńska, Gezella, Małodobra, Łuszczyńska, Olejniczak (libero) oraz Julia Rzeczycka, Żołnierek, Ewelina Pawelska (libero) 

Chełmiec z bilansem 10-3 jest wiceliderem i choć do prowadzącego Gwaranta VIP Libero Aleksandrów-Łódzki traci aż osiem punktów, to ma dwa mecze zaległe i dużą szansę na zniwelowanie straty.

Reakcje zawodniczek Chełmca w mediach społecznościowych po spotkaniu: