8 lipca 2016 na Orliku przy Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Wałbrzychu podsumowano tegoroczne rozgrywki Ligi Młodych Talentów piłkarskich i odznaczono najlepsze drużyny, wszystkim wręczono pamiątkowe statuetki, były też dodatkowe nagrody dla wyróżniających się zawodników. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

- W rozgrywkach wzięli udział chłopcy 10 drużyn z roczników 2007 i młodsi. Liga Młodych Talentów jest forma kontynuacji dawnych rozgrywek Ligi Orlika - mówi Mariusz Piejko, trener Górnika Nowe Miasto.
Młodzi piłkarze rywalizowali przez całą wiosnę do początku lata, a organizacja zwykle weekendowych rozgrywek wymagała od organizatorów, młodzieży i rodziców wielu poświęceń, dlatego słuszne wydają się słowa trenerów zaangażowanych w to przedsięwzięcie, że wszyscy uczestnicy rywalizacji są zwycięzcami. Młodzi piłkarze przed ogłoszeniem wyników wzięli udział w krótkim turnieju zręcznościowym na celność, doskonalenie strzałów i w podbijaniu piłki przy użyciu nóg oraz głowy. Po zawodach przyszedł czas na nagrody.

Dla młodych talentów przygotowano pamiątkowe statuetki oraz komplety odzieży sportowej. Piękne puchary zdobyły trzy najlepsze zespoły w klasyfikacji.

Klasyfikacja końcowa rozgrywek Ligi Młodych Talentów 2016

1. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych I,

2. Victoria Świebodzice,
3. Gwarek Wałbrzych,
4. Olimpijczyk Wałbrzych,
5. Górnik Gorce,
6. Victoria Wałbrzych,
7. Górnik Nowe Miasto II Wałbrzych,
8. Football Academy Wałbrzych,
9. Szczyt Boguszów-Gorce,
10. Szczawno-Zdrój.

Dodatkowe statuetki trafiły do wybranych przez trenerskie gremium najlepszych bramkarzy i strzelców turnieju, oraz zawodnika turnieju. Trafiły one do takich młodych zawodników, strzelców i bramkarzy, jak:
Maks Pułkownik
Krystian Wolski,
Karol Gawron,
Paweł Jaworek,
Gracjan Szachniewicz,
Jakub Wasowski,
Gabriel Mateusiak,
Patryk Świderski,
Olivier Łabiak,
Tomasz Świetlik.

Zawodnikiem turnieju został Alex Szymski z Górnik Nowe Miasto Wałbrzych I. Jego rodzice, Mirosław Szymski i Justyna Błażyńska, nie kryli wzruszenia. - Alex gra w Górniku ponad dwa lata, wcześniej występował w barwach Football Academy, jednak miłość do piłki zaszczepił mu mój brat, Wojtek Błażyński, jak Alex miał zaledwie osiem miesięcy - opowiada dumna z syna pani Justyna.Niekwestionowanym zwycięzcą turnieju jest Górnik Nowe Miasto. To prężny klub ćwiczący od czujnym okiem trenerów Sebastiana Raciniewskiego, Mariusza Piejko i Włodzimierza Ciołka. W Górniku ćwiczy obecnie łącznie ponad 130 dzieci i młodzieży. Klub ten uroczyście zamyka sezon juniorów 10 lipca, zakończenie rozgrywek roczników 2003-2004 14 lipca, a roczników 2005-2006 17 lipca na Orliku przy PG nr 1.

Rozgrywki Ligi Młodych Talentów 2016 wspierała firma Almar Sport z Wałbrzycha, Fundacja Regionu Wałbrzyskiego oraz poseł RP Michał Dworczyk.


Przeczytaj też koniecznie:
GÓRNIK NOWE MIASTO JEDZIE NA MECZ BORUSSII DORTMUND
DWA PUCHARY W ŚWIDNICY DLA GÓRNIKA NOWE MIASTO
AWANS GÓRNIKA NOWE MIASTO
PIKNIK GÓRNIKA NOWE MIASTO

TEKST I FOT. Elżbieta Węgrzyn