W okresie, gdy przerwę w rozgrywkach mają koszykarze, siatkarze, siatkarki, piłkarze i piłkarki nie będziemy narzekać na brak sportowych emocji w naszym regionie. Dlaczego? Bo czeka nas kolejne lato z futbolem amerykańskim! Miners Krause Wałbrzych wracają do walki o ligowe punkty, robiąc kolejny krok w rozwoju klubu.

W swoim trzecim oficjalnym sezonie Miners po raz trzeci zmieniają ligę. Pierwszy oficjalny mecz zagrali w czerwcu 2016 roku, a już rok później zapewnili kibicą niesamowite sportowe show, gdy w „Super Meczu” pokonali niemiecki Phantoms Freiberg 15:7, a ich poczynaniana stadionie przy ul. Ratuszowej obserwowało ok. 4 tys ludzi. W ubiegłym roku Miners zmienili rozgrywki, przenosząc się z Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego (PLFA) do Ligi Futbolu Amerykańskiego (LFA), wciąż występując w tzw. lidze rozwojowej, gdzie wymagana była mniejsza ilość zawodników na murawie.

Miners - Wizards Opole, 2017

Lato 2019 to krok do przodu. Miners dołączą bowiem do ligi klasycznej, czyli jedenastoosobowej.  Na zapleczu elity, w rozgrywkach LFA-2 trafili do grupy zachodniej, gdzie będą czekać na nich następujący rywale: Jaguars Kąty Wrocławskie, Armada Szczecin, Białe Lwy Gdańsk i Angels Toruń.

Kibice podczas towarzyskiego "Super Meczu" z Phantoms Freiberg, 2017

Pierwszy mecz nowego sezonu już 8 czerwca w Kątach Wrocławskich. Debiut przed wałbrzyską publicznością 16 czerwca, gdy to na stadionie pry ul. Ratuszowej wałbrzyszanie sprawdzą formę Angels Toruń. Jak zwykle oprócz zaciętej walki na murawie, organizatorzy zapewnią mnóstwo atrakcji, m.in. profesjonalnego komentatora, który na bieżąco będzie tłumaczył zasady futbolu amerykańskiego, gorącą i rodzinną atmosferę, amerykańskie menu cateringu, konkursy, sklepik z gadżetami klubowymi i inne.

Miners-Święci Częstochowa, sierpień 2018

Jednocześnie Miners są wciąż otwarci na świeżą krew w swoich szeregach. W ostatniej fazie przed sezonem treningi odbywają się cztery razy w tygodniu:

Poniedziałek - przy Zespole Szkół Integracyjnych, ul. Palisadowa, w godzinach 19:30-21:00

Wtorek – przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4, ul. 11 listopada 75, od godz. 20

Czwartek - przy Zespole Szkół Integracyjnych, ul. Palisadowa, w godzinach 19:30-21:00

Piątek – przy  Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4, ul. 11 listopada 75, od godz. 19

Chętni są mile widziani, koniecznie ze sportowym strojem. Kask i ochraniacze zapewnia klub. Warto podkreślić, że futbol amerykański jest dla każdego. W tej grze tak samo potrzebni są zwinni i szybcy, jak i masywniejsi i silniejsi.


Nabór do zespołu Miners

Terminarz Miners Krause Wałbrzych w LFA-2 w nadchodzącym sezonie:

 Czytaj więcej o Miners:

SEZON 2018: MINERS - ŚWIĘCI CZĘSTOCHOWA (FOTO)

SEZON 2018: MINERS - FALCONS TYCHY B (FOTO)


SEZON 2017: MINERS - WIZARDS OPOLE (FOTO)