17 lutego 2020 prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej wręczył stypendia sportowe 65 sportowcom, a trenerom nagrody finansowe za osiągnięte wyniki sportowe w 2019 roku.

Prezydent przyznał na okres 11 miesięcy, czyli 1 lutego 2020r. do 31 grudnia 2020r. stypendia sportowe dla zawodników:

1. Ada Polerowicz LKS Górnik Wałbrzych Lekka Atletyka 350,-

2. Jakub Kanik LKS Górnik Wałbrzych Lekka Atletyka 350,-

3. Kamil Kuczaj LKS Górnik Wałbrzych Lekka Atletyka 350,-

4. Maja Olszak LKS Górnik Wałbrzych Lekka Atletyka 350,-

5. Aleksandra Tomaszewska LKS Górnik Wałbrzych Lekka Atletyka 500,-

6. Weronika Grzelak LKS Górnik Wałbrzych Lekka Atletyka 500,-


7. Wiktoria Hejman KK Wałbrzych Kolarstwo 350,-

8. Filip Brzóska KK Wałbrzych Kolarstwo 350,-

9. Marta Wesołowska KS Akademia Kolarska Wałbrzych Kolarstwo 500,-

10. Weronika Szewczyk MZKS Unia Racibórz Zapasy 500,-

11. Kamila Kulwicka ZKS Slavia Ruda Śląska Zapasy 500,-

12. Dominika Kulwicka ZKS Slavia Ruda Śląska Zapasy 500,-

13. Mikołaj Dereń ZLKS Zagłębie Wałbrzych Zapasy 350,-

14. Mateusz Ropiak ZLKS Zagłębie Wałbrzych Zapasy 350,-

15. Jakub Miś ZLKS Zagłębie Wałbrzych Zapasy 350,-

16. Mateusz Kaczor ZLKS Zagłębie Wałbrzych Zapasy 350,-

17. Julia Molińska SS Ares Wałbrzych Zapasy 500,-

18. Oskar Wawrzyszyn ZLKS Zagłębie Wałbrzych Zapasy 350,-

19. Hanna Zawadzka UKS G-8 Bielany Warszawa Pływanie 350,-

20. Michał Leśniak Imperium Boxing Wałbrzych Boks 500,-

21. Paweł Sajda Imperium Boxing Wałbrzych Boks 500,-

22. Piotr Tobolski Imperium Boxing Wałbrzych Boks 500,-

23. Jakub Szydełko Imperium Boxing Wałbrzych Boks 500,-

24. Jakub Kawalec Imperium Boxing Wałbrzych Boks 350,-

25. Kinga Mięgoć Imperium Boxing Wałbrzych Boks 500,-

26. Oliwier Karkowski Imperium Boxing Wałbrzych Boks 350,-

27. Angelika Mięgoć Imperium Boxing Wałbrzych Boks 500,-

28. Mateusz Piotrowski Imperium Boxing Wałbrzych Boks 350,-

29. Jakub Krzpiet Imperium Boxing Wałbrzych Boks 350,-


30. Bartosz Łobaza Sopot Curling Club Wa ku'ta Curling 750,-

31. Kajetan Kulik MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych Piłka Siatkowa 750,-

32. Jan Gawryś MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych Piłka Siatkowa 750,-

33. Marcin Dereń MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych Piłka Siatkowa 750,-

34. Sebastian Zieliński MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych Piłka Siatkowa 750,-

35. Bartłomiej Dzikowicz MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych Piłka Siatkowa 750,-

36. Radosław Nowak MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych Piłka Siatkowa 750,-

37. Karol Szczygielski MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych Piłka Siatkowa 750,-


38. Piotr Nowicki Stowarzyszenie Górnik Wałbrzych 2010 Koszykówka na wózkach 750,-

39. Grzegorz Rokitowski Stowarzyszenie Górnik Wałbrzych 2010 Koszykówka na wózkach 750,-

40. Bartosz Przewłocki Stowarzyszenie Górnik Wałbrzych 2010 Koszykówka na wózkach 750,-

41. Robert Szarek Stowarzyszenie Górnik Wałbrzych 2010 Koszykówka na wózkach 750,-

42. Paweł Nowak Stowarzyszenie Górnik Wałbrzych 2010 Koszykówka na wózkach 750,-


43. Marcin Jeziorowski Stowarzyszenie Górnik Wałbrzych 2010 Koszykówka 750,-

44. Bartłomiej Ratajczak Stowarzyszenie Górnik Wałbrzych 2010 Koszykówka 750,-

45. Damian Durski Stowarzyszenie Górnik Wałbrzych 2010 Koszykówka 750,-

46. Marcin Wróbel Stowarzyszenie Górnik Wałbrzych 2010 Koszykówka 750,-

47. Mateusz Podejko Stowarzyszenie Górnik Wałbrzych 2010 Koszykówka 750,-


48. Natalia Gezella MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych Piłka Siatkowa 750,-

49. Judyta Rzeczycka MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych Piłka Siatkowa 750,-

50. Natalia Sławińska MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych Piłka Siatkowa 750,-

51. Ewelina Pawelska MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych Piłka Siatkowa 750,-

52. Paulina Sobolewska MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych Piłka Siatkowa 750,-

53. Katarzyna Bojko MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych Piłka Siatkowa 750,-

54. Aleksandra Małodobra MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych Piłka Siatkowa 750,-


55. Klaudia Fabova KS AZS PWSZ Wałbrzych Piłka Nożna 750,-

56. Oliwia Rapacka KS AZS PWSZ Wałbrzych Piłka Nożna 750,-

57. Karolina Ostrowska KS AZS PWSZ Wałbrzych Piłka Nożna 750,-

58. Jagoda Sapor KS AZS PWSZ Wałbrzych Piłka Nożna 750,-

59. Anita Turkiewicz KS AZS PWSZ Wałbrzych Piłka Nożna 750,-

60. Alicja Materek KS AZS PWSZ Wałbrzych Piłka Nożna 750,-

61. Katarzyna Rozmus KS AZS PWSZ Wałbrzych Piłka Nożna 750,-

62. Anita Bosak KS AZS PWSZ Wałbrzych Piłka Nożna 750,-

63. Dominika Dereń KS AZS PWSZ Wałbrzych Piłka Nożna 750,-

64. Ewa Cieśla KS AZS PWSZ Wałbrzych Piłka Nożna 750,-

65. Natalia Piątek KS AZS PWSZ Wałbrzych Piłka Nożna 750,-




Jednorazowe nagrody finansowe wysokości 500 zł brutto za osiągnięte wyniki sportowe w 2019 roku następującym osobom:

1. Marek Olczyk MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych Piłka siatkowa Trener Roku, Trener Sportu Młodzieżowego
2. Kamil Jasiński KS AZS PWSZ Wałbrzych Piłka nożna Trener Roku
3. Michał Jóskowski ZLKS Zagłębie Wałbrzych Zapasy Trener Roku, Trener Sportu Młodzieżowego
4. Krzysztof Sadłoń Stowarzyszenie Imperium Boxing Wałbrzych Boks Trener Roku, Trener Sportu Młodzieżowego

Kogo wyróżniono wcześniej?
Wałbrzych: Kto otrzymał stypendia sportowe i nagrody za wyniki? [FOTO]

oprac. i fot. Elżbieta Węgrzyn