W pierwszym meczu ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U-18 w Słupsku Górnik przegrał z Polonią Warszawa 74:80.

Górnik, czyli trzecie ekipa regionu Wrocław ostatecznie gorsza od "Czarnych Koszul", czyli wicemistrza regionu Warszawa.

Po wyrównanych trzech kwartach Polonia odskoczyła w ostatniej odsłonie na 78:65. Wałbrzyszanie ani myśleli się poddawać, goniąc wynik do samego końca meczu. Nasi doszli ekipę ze stolicy na 74:78, ale do wyrównania zabrakło już czasu. Dość niespodziewanie najlepszych strzelcem Górnika był Mateusz Kleinowski. Wychowanek Sudetów Jelenia Góra zdobył 20 punktów. Najlepszy strzelec zespołu Pawła Domoradzkiego w etapie regionalnym, czyli Mateusz Frankiewicz, zakończył mecz z dorobkiem 9 "oczek".

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Polonia Warszawa 80:74 (17:23, 21:21, 19:13, 17:23)

Górnik: Kleinowski 20, Tyszka 14, Szymański (na zdjęciu) 14, Frankiewicz 9, Makarczuk 9, Podejko 6, Kłyż 2, Adamek 0, Antkowiak 0.

W drugim meczu grupy V MKS Dąbrowa Górnicza pewnie ograła gospodarzy, Czarnych Słupsk 88:62. Słupszczanom  nie pomogło aż 30 punktów Huberta Wyszkowskiego, którego niedawno oglądaliśmy w Wałbrzychu w barwach drugoligowego SMS PZKosz Władysławowo (pod Chełmcem zdobył 21 punktów).

W sobotę nasi zagrają z Dąbrową Górniczą, w niedzielę - z Czarnymi. Do półfinałów wejdą po dwie najlepsze drużyny z sześciu grupy, do których dołączą czterej mistrzowie z najwyżej rozstawionych rozgrywek regionalnych.