Zawodnik Superioru Wałbrzych wystąpił na Mistrzostwach Świata w kolarstwie miejskim (Urban), które odbyły się w chińskim Chengdu.

Łukasz Szymczuk, bo o nim mowa, to aktualny mistrz Polski w rywalizacji XCE Eliminator, czyli wyścigu rowerami wyczynowymi po przygotowanych w mieście przeszkodach. Oprócz rywalizacji w kategorii „Eliminator”, mistrzostwa odbyły się w zawodach BMX Freestyle oraz Trial - wszystko pod egidą światowej unii kolarskiej (UCI).

Wyjazd do Chin zawodnika KKW Superior do końca stał pod znakiem zapytania. Powód za portalem mtb-xc.pl tłumaczył trener Szymczuka, Piotr Walerak: Ze względów finansowych w zasadzie w ostatniej chwili udało się wszystko dopiąć (…) Uznaliśmy, że warto się postarać i stworzyć Łukaszowi możliwość startu w Chengdu”.

Klub zdecydował się wesprzeć 22-letniego Szymczuka, wynagradzając mu w pewien sposób pechowy start w Mistrzostwach Europy, gdy to na prostym odcinku złapał gumę. Dopóki guma nie spadła z obręczy koła na zakręcie, kolarz Superiora trzymał się czołówki.

W Chengdu popularny „Lusiek” walczył dzielnie, ale zawody ostatecznie zakończył na ćwierćfinale  (15. miejsce) i upadku przy kolizji z innym kolarzem. Mistrzem świata w kategorii XCE Eliminator został Francuz Titouan Perrin-Ganier, wyprzedzając Simona Gegenheimera z Niemiec i kolejnego Francuza, Lorenzo Serresa.

Foto: cyclist.co.uk