II liga siatkarek rusza 26 września. Chełmiec Wodociągi Wałbrzych poznał rywalki z grupie trzeciej oraz nowy system rozgrywek.

W zmaganiach 2020/21, wałbrzyszanki zmierzą się między innymi z drużynami z regionu, takimi jak Polonia Świdnica, Sobieski Oława czy zaplecze #Volleya Wrocław. Z ekipami ze Świdnicy i Oławy rywalizowały już w ubiegłych rozgrywkach (z Sobieskim toczyły także zacięte boje w III lidze), a siatkarki z Wrocławia uzyskały awans z niższej ligi. Ponownie w naszej grupie znalazła się Jedynka Siewierz, która w poprzednim sezonie zajęła drugie miejsce ze świetnym bilansem 13-3. Do "wałbrzyskiej" grupy dołączyła Łaskowia Łask (woj. łódzkie) oraz MKS Dąbrowa Górnicza, która rok temu wycofała się na starcie sezonu. Obok Volleya, beniaminkami są ekipy z Katowic, Nysy i Aleksandrowa Łódzkiego. W gronie drużyn zabraknie m.in. zwycięzcy z rozgrywek 2019/20, czyli Olimpii Jawor (zagra szczebel wyżej).

Grupa III:

Energa MKS II Kalisz

MKS Polonia Świdnica

UKS Jednyka Siewierz

MGLKS Sobieski Oława

MKS Chełmiec Wałbrzych

#VolleyWrocław II 

UKS Sokół`43 AZS AWF SMS Katowice 

NTSK Nysa 

Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki 

ŁMLKS Łaskowia Łask 

MKS Dąbrowa Górnicza 


Runda zasadnicza rozpocznie się 26 września 2020 roku, a zakończy 20 marca 2021 roku. Po zakończeniu rundy zasadniczej w grupach 1-4 zespoły z dwóch ostatnich miejsc spadają do ligi niższej. SMS PZPS Szczyrk nie jest brany pod uwagę do spadku i awansu. Do turniejów półfinałowych awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Oznacza to, że po rundzie zasadniczej nie będzie w II lidze kobiet fazy play-off ani fazy play-out.


Wg terminarza przygotowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej, Chełmiec rozpocznie sezon od domowego starcia z Libero VIP Gwarantem Aleksandrów Łódzki (26 września).

Przypomnijmy, że poprzedni sezon Chełmiec zakończył na piątym miejscu po rundzie zasadniczej, do ostatniej kolejki walcząc o top 4, czyli grę w play-off. Ostatecznie los skojarzył wałbrzyszanki w play-out z zamykającą stawkę Polonią Świdnica, ale do serii nie doszło z powodu wybuchu pandemii.