Polska Futbol Liga 2: Miners Krause Wałbrzych pokonali u siebie Wilki Łódzkie 7:6, ale ostatecznie zakończyli sezon 2021 bez awans do play-off. Bohaterem meczu z Wilkami był Ivan Oleksiuk.

Dzień przed meczem Miners z Wilkami swój debiut w nowej lidze europejskiej zanotowali futboliści Panthers Wrocław, którzy w imponującym stylu ograli niemiecki Cologne Centurions aż 55:39. Na drugim biegunie pod względem efektywności ofensywnej są wałbrzyszanie, którzy dwa poprzednie ligowe mecze przegrali, nie zdobywając choćby punktu (0:7 z Białymi Lwami Gdańsk oraz 0:24 z Wieliczką Dragons).

Do niedzielnego meczu z Wilkami przystępowali bez kilku ważnych postaci. Przy linii bocznej zabrakło amerykańskiego trenera, Austina Stubbsa, a na murawie nie oglądaliśmy belgijskiego rozgrywającego, Arne Vandenbergha. Wcześniej z drużyną pożegnał się za to jeden z liderów ataku Miners, Ukrainiec Oleksyi Zorin. Pod nieobecność Stubbsa, drużynę Miners - podobnie jak w poprzednich latach - prowadził Paweł Sołtysiak


Nr 10, czyli Ivan Oleksiuk! "Ivan Groźny" był dla rywali za szybkiZawirowania kadrowe nie przeszkodziły jednak „Górnikom” w odniesieniu zwycięstwa z wyżej notowanymi Wilkami. Ogromna w tym zasługa ukraińskiego skrzydłowego Ivana Oleksiuka, który zaliczył w całym meczu aż trzy przechwyty (interceptions), w tym dwa kluczowe! Po pierwszym pognał z piłką przez ponad 30 jardów, prosto w pole punktowe, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Po drugim, w samej końcówce, wyciągnął z tarapatów głęboko cofniętych do defensywny kolegów. Po spotkaniu Oleksiuk utonął w objęciach kolegów. Polskim MVP meczu z kolei wybrano Bartka Raszewskiego, wyjątkowo ustawionego na pozycji rozgrywającego. Akcja skrzydłowego zza wschodniej granicy dała sześć "oczek". Jeden punkt dorzucił po udanym podwyższeniu (kopnięciu na bramkę) powracający po kontuzji Sebastian Narnicki.Bardzo wysoka temperatura dawała się zawodnikom w niedzielę we znaki

Pomimo zwycięstwa Miners nie mogą cieszyć się z awansu do play-off, przeznaczonego dla najlepszej czwórki PFL 2 (zaplecze elity). Wałbrzyszanie mieli taki sam bilans co premiowani do kolejnej fazy sezonu futboliści z Łodzi i Wieliczki (3 zwycięstwa i 3 porażki), ale polegli w bilansie małych punktów.

Mała tabela:

Wilki / 1-1 / 42-7 / 35

Dragons / 1-1 / 24-36 / -12

Miners / 1-1 / 7-30 / -23

 

Tabela PFL 2 po sezonie regularnym: