W Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U-18 i U-20. Startowali reprezentanci LKS Górnika Wałbrzych. Najlepiej z biało-niebieskich zaprezentowała się pięcioboistka Ola Tomaszewska.

Piąte miejsce w pięcioboju (skok w dal, skok o tyczce, pchnięcie kulą, 800 m, 60 m przez płotki) zajęła 17-letnia Ola Tomaszewska, złoto trafiło do Julii Słockiej z AZS AWF Warszawa.

W biegu na 200 m startowała 16-letnia Ada Polerowicz, ale po falstarcie została zdyskwalifikowana. Po złoto sięgnęła Ola Rzeszewska z ALKS AJP Gorzów Wlkp, która uzyskała rekord życiowy.

Dziewiąte miejsce w pchnięciu kulą zajął 16-letni Kamil Kuczaj, a siódmy był jego rówieśnik Kuba Kanik, mistrz Polski U-16. Obaj startowali w wyższej kategorii wiekowej, w której najlepszy był Piotr Goździewicz z UKS 12 Kalisz. Zwycięzca pchał jednak aż o pięć i pół metra krócej od rekordu Polski juniorów Konrada Bukowieckiego z 2014 roku. W tej samej konkurencji dziewiąta w zawodach kobiet U-20 była Daria Szałańska. Mistrzostwo zdobyła Ewa Różańska z MKLA Łęczyca.

W weekend 17-18 lutego do rywalizacji staną seniorzy. Górnika będzie reprezentować Weronika Grzelak, ubiegłoroczna mistrzyni Polski w pięcioboju.

Czytaj także:

PRZEMIANA MISTRZYNI. GRZELAK ZMIENIA KONKURENCJĘ

MITYNG NOWACKICH PRZY CHOPINA