Data wydarzenia: 17.02.2018 17:40 - 17.02.2018 20:00
Miejsce wydarzenia: Hala sportowa w Szczawnie-Zdroju - ul. Słoneczna 1a

Twardziele z Miners Krause Wałbrzych poszukują chętnych do przystąpienia do drużyny juniorów. Możesz być jednym z nich, spotkanie już 17 lutego o godz. 17:40 na hali w Szczawnie-Zdroju.

- W tej chwili po przejściu kilku chłopaków do kadry seniorskiej, zostało około 20. Chcielibyśmy, aby kadra juniorska miała co najmniej 40 - 50 chłopaków w wieku 14-17 lat, dlatego wznawiamy nabór - mówi Damian Ziętkowski, trener pozycyjny Linebacker'ów, drugiej linii obrony Miners Krause Wałbrzych. Przypomina również - Żeby chętni wzięli ze sobą butelkę wody, strój sportowy, buty sportowe na zmianę i dodatkową koszulkę, która może się zniszczyć. Zakłada się ją na ochraniacz, aby w pełni spełniał swoją funkcję.

Zatem nabór do JUNIORSKIEJ drużyny Futbolu Amerykańskiego - Miners Krause Wałbrzych rusza w lutym. Wiek chętnych - od 13 do 17 lat. Czekają ich treningi od 1 do 3 razy w tygodniu - w zależności od okresu przygotowań, są one prowadzone przez 7 doświadczonych trenerów. Każdy zawodnik otrzymuje od klubu na czas treningów: kask, naramiennik, strój treningowy i materiały treningowe. Przystąpienie do drużyny to nie tylko treningi, ale też przygoda i rywalizacja z najlepszymi drużynami z całego kraju. Miners zapewniają treningi pod okiem najlepszych i możliwość rozwoju futbolowej kariery.

Na swojej stronie Miners tłumaczą:
Drużyna juniorów składać się będzie z ok. 30 wyszkolonych zawodników. Możesz być jednym z nich, a futbol to sport dla każdego:
- jesteś ciężki - dołączysz do korpusu liniowych, którzy blokują lub przedzierają się przez chroniących przeciwników - bardzo fizyczne i kontaktowe pojedynki
- jesteś silny - Twój zadaniem będzie powalanie zawodników z piłką - bardzo kontaktowe pozycje
- jesteś szybki - Twoim zadaniem będzie dostarczenie piłki do pola punktowego wykorzystując bloki kolegów z drużyny
- potrafisz łapać - Twoim zadaniem będzie łapanie rzucanych piłek i przedzieranie się przez trzecią linie obrony
Tak więc jak widzisz futbol to sport dla każdego: waga - od 45 do 140 kg, szybkość - od bardzo wolnego po ultra szybkich, siła - od siłaczy po przeciętnych.


Trening rekrutacyjny w Szczawnie-Zdroju to wprowadzenie w świat futbolu. Zaplanowano podstawowe ćwiczenia, poznanie zasad i pierwsze futbolowe techniki w klimatyzowanym obiekcie.

oprac. i fot. ELW