Pewne zwycięstwo AZS PWSZ Wałbrzych w derbach Dolnego Śląska.

W starciu z AZS Wrocław nie było wątpliwości kto jest lepszy. Strzelanie na Ratuszowej rozpoczęło się nietypowo. Po uderzeniu Oliwii Rapackiej piłka odbiła się od leżącej na murawie Dominiki Dereń, co zmieniło jej tor i zmyliło bramkarkę gości. Kilka minut później wynik podwyższyła Katarzyna Rozmus, uderzeniem z kilkunastu metrów.

Po przerwie na listę strzelców wpisała się bramkostrzelna kapitan AZS PWSZ, Małgorzata Mesjasz. Stoperka trafiała do siatki po uderzeniach głową z rzutów różnych. Kolejne gole zdobyły wracające po kontuzjach zmienniczki, czyli Karolina Gradecka oraz Oliwia Maciukiewicz. Pierwsza z bliska pokonała Annę Bocian, a druga popisała się pięknym uderzeniem pod poprzeczkę. Wynik ustaliła Elena Klepatska, dobijając piłkę odbitą od poprzeczki.

Aż trzy bramki dla AZS PWSZ zdobyły byłe piłkarki wrocławskiego klubu (Dereń, Gradecka, Maciukiewicz). 90 minut w barwach naszej drużyny rozegrała Jolanta Siwińska, która niedawno rozegrała cały mecz na środku obrony w reprezentacji Polski. Biało-Czerwone przegrały na wyjeździe ze Szkocją 0:3 i praktycznie straciły szanse na awans do MŚ.

Ekipa Kamila Jasińskiego kolejne spotkanie rozegra już w środę o godz. 17. Rywalem wicelider i aktualny mistrz Polski, Medyk Konin! Będzie to zaległy mecz 16. kolejki, który nie odbył się w marcu z powodu opadów śniegu.

Wałbrzyszanki wciąż zajmują czwarte miejsce w tabeli, tracąc cztery punkty do trzeciego w stawce zespołu Czarnych Sosnowiec. Prowadzi Górnik Łęczna.


AZS PWSZ Wałbrzych – AZS Wrocław 7:0 (2:0)

Bramki: Dominika Dereń 21’, Katarzyna Rozmus 29’, Małgorzata Mesjasz 61’, 71’, Karolina
Gradecka 78’, Oliwia Maciukiewicz 81’, Elena Klepatska 86’

AZS PWSZ: Klimek - Szewczuk (76’ Pluta), Mesjasz, Zawadzka, Aszkiełowicz (63’
Kędzierska) - Głąb, Ratajczak, Siwińska, Rozmus (77’ Gradecka), Rapacka (72’
Maciukiewicz) - Dereń (81’ Klepatska)