Na zakończenie rundy zasadniczej Suzuki 1 Ligi Górnik Trans.eu Wałbrzych zagra na wyjeździe z Dzikami Warszawa. To spotkanie w środę, 31 marca o godz. 18 (transmisja na tvcom.pl). Czy nasi do stolicy jadą zmobilizowani, po fotel lidera? Czy może jednak zrelaksowani, jedynie w celu odhaczenia ostatniej pozycji w terminarzu?

Sprawa przedstawia się ciekawie. A może wręcz przeciwnie? Nie wiadomo, bo nie wszystko zależy od Górników. Jeżeli wałbrzyszanie pokonają Dziki na ich terenie, a Czarni Słupsk ulegną w Prudniku Pogoni, to biało-niebiescy zakończą rundę zasadniczą na pierwszym miejscu w tabeli i w play-off będą mieli przewagę parkietu aż do ewentualnego finału (oczywiście jeżeli władze PZKosz, przejęci sytuacją epidemiczną w kraju, nie skoszarują najlepszych czterech ekip w tzw. „bańce”).

Szanse na wygraną biało-niebieskich w Warszawie należy upatrywać jako dużą. Tuż przed Bożym Narodzeniem nasi wygrali w Aqua Zdroju z Dzikami 77:63, a teraz będą mieli okazję zepsuć rywalom kolejne święta:

Górnik: Jakóbczyk 20, Malesa 13, Cechniak 13, Durski 7, Bojanowski 7, Zywert 7 (10 as), Wróbel 6, Koperski 2, Ratajczak 2.  

Dziki: Pamuła 12, Koźluk 10, Gospodarek 9, Dębski 8, Nowerski 8, Krefft 7, Grochowski 6, Marchoff 2, Piliszczuk 1, Wojtyński 1, Tokarski 0. 

Górnicy są niepokonani od dziewięciu spotkań (bilans 24-5) i dziesiąta kolejna wygrana, przy jednoczesnej porażce Czarnych, pozwoli naszym wdrapać się na szczyt (wałbrzyszanie mają korzystniejszy bilans bezpośrednich meczów ze słupszczanami). Ekipa Pawła Turkiewicza z kolei znajduje się w ligowej „szarej strefie”, bo ani nie może liczyć już na play-off, ani nie musi martwić się o utrzymanie – z bilansem 13-16 plasuje się na 11. lokacie. To spore rozczarowanie, bo beniaminek z Mazowsza przed startem sezonu liczył na więcej, ale na przeszkodzie stanęły m.in. kontuzje (w szczególności poważna Piotra Pamuły). W ostatniej serii gier Dziki przegrały 75:80 z Energa Kotwicą Kołobrzeg, a najlepszy jak dotychczas mecz w ich barwach rozegrał doświadczony Mateusz Jarmakowicz, autor 25 punktów. Sprowadzony w trakcie sezonu były zawodnik m.in. młodzieżowych Benettonu Treviso oraz Realu Madryt będzie zapewne toczył zacięte pojedynki pod obręczą z Damianem Cechniakiem (na zdjęciu).

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej wszystkie mecze zostaną rozegrane o 18, ale nasi, pewni już co najmniej drugiej lokaty przed play-off, będą spoglądać na wynik na Opolszczyźnie. Czarni zmierzą się tam z Pogonią Prudnik. Zespół Dominika Tomczyka zdecydowanie ma o co grać, bo znajduje się w strefie spadkowej i by myśleć o zachowaniu prawa gry w Suzuki 1 Lidze, musi pokonać lidera. To jednak nie wszystko, bo do pełni szczęścia prudniczanie muszą liczyć na potknięcie znajdującej się pozycję wyżej Decki Pelplin, która u siebie zagra ze zdegradowaną już Wisłą Chemart Kraków. 

Do ostatniej serii gier będzie także trwać walka o ostatnie miejsca w play-off.źródło: WP SportoweFakty

Terminarz play-off:

I runda - ćwierćfinał - do trzech zwycięstw 

Mecz 1 - 10 kwietnia (sobota)
Mecz 2 - 11 kwietnia (niedziela)
Mecz 3 - 17 kwietnia (sobota)
Mecz 4 - 18 kwietnia (niedziela)
Mecz 5 - 21 kwietnia (środa)

II runda - półfinał - do trzech zwycięstw

Mecz 1 - 24 kwietnia (sobota)
Mecz 2 - 25 kwietnia (niedziela)
Mecz 3 - 1 maja (sobota)
Mecz 4 - 2 maja (niedziela)
Mecz 5 - 5 maja (środa)

III runda - o trzecie miejsce - mecz i rewanż 

Mecz 1 - 8 maja (sobota)
Mecz 2 - 15 maja (sobota)

III runda - finał - do trzech zwycięstw 

Mecz 1 - 8 maja (sobota)
Mecz 2 - 9 maja (niedziela)
Mecz 3 - 15 maja (sobota)
Mecz 4 - 16 maja (niedziela)
Mecz 5 - 22 maja (sobota)


Czytaj także:

ZIMNOKRWISTY JAKÓBCZYK. DECKA POSTRASZYŁA W AQUA ZDROJU