Perfekcyjny początek play-off w wykonaniu koszykarzy Górnika Trans.eu Wałbrzych. Nasi zagrali najlepszy mecz w sezonie i pokonali w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału Suzuki 1 Ligi ekipę Weegree AZS Politechniki Opolskiej 103:67. Już w niedzielę, 11 kwietnia drugi mecz. Seria trwa do trzech zwycięstw.


  • Górnik wygrał jedenasty kolejny mecz

  • Od 2017 roku biało-niebiescy zagrali w lidze z Politechniką Opolską siedem razy, zwyciężając za każdym razem

  • Górnicy po raz pierwszy w meczu u siebie w tym sezonie złamali barierę 100 zdobytych punktów

  • Przed meczem nagrodzeni zostali Maciej Bojanowski, najlepszy gracz marca w Suzuki 1 Lidze oraz Krzysztof Jakóbczyk, wybrany głosami trenerów do pierwszej piątki sezonu zasadniczegoBiorąc pod uwagę dwa starcia w rundzie zasadniczej, Górnik mógł spodziewać się trudnej przeprawy z opolanami. Na starcie sezonu biało-niebiescy wyrwali zwycięstwo na wyjeździe w ostatnich sekundach, u siebie także mieli kłopoty, bo przegrywali do przerwy 27:36, zdobywając w drugiej kwarcie ledwie 7 „oczek”.

Pierwszy mecz ćwierćfinałów był jednak zupełnie inny. Po raz pierwszy w rywalizacji z Politechniką Opolską nasi wygrali bardzo zdecydowanie, dominując od początku spotkania do końcowej syreny.  „Wałbrzyska szarańcza” rozpoczęła od prowadzenia 11:0,  wygrywając pierwszą kwartę aż 30:11. Do przerwy podopieczni Łukasza Grudniewskiego zdobyli 57 „oczek” , trafiając z gry aż 64 proc. rzutów. Zabójczo skuteczny był Krzysztof Jakóbczyk, autor 16 punktów.

Po punktach Damiana Durskiego gospodarze w połowie trzeciej kwarty prowadzili już 73:38.  23-letni wychowanek Górnika spędził na parkiecie 22 minuty – żaden inny biało-niebieski nie grał dłużej. Górnicy w sobotę zagrali wyjątkowo zespołowo, bo każdy z 11 zawodników, którzy pojawili się na parkiecie zdobywał punkty.  Wałbrzyszanie zakończyli mecz z 56 proc. skutecznością z gry, co jest ich najlepszym wynikiem w całym sezonie 2020/21.

W szeregach gości z kolei zawiedli liderzy. Trio Adam Brenk-Bartosz Jankowski-Adam Kaczmarzyk zdobywa śr. 39 punktów w każdym meczu – w Aqua Zdroju w sobotę razem zdobyli ledwie 15 punktów.  Szczególnie zawiódł Jankowski, który po raz pierwszy od trzynastu meczów nie trafił ani razu za trzy punkty.(2) Górnik Trans.eu Wałbrzych – (7) Weegree AZS Politechnika Opolska 103:67

Górnik: Jakóbczyk 18, Durski 12, Bojanowski 12, Zywert 11, Wróbel 10, Koperski 9, Malesa 8, Cechniak 8, Ratajczak 8, Ochońko 4, Makarczuk  3.  

Weegree AZS: Łabinowicz 17, Jodłowski 15, Szymański 13, Kaczmarzyk 8, Brenk 5, Krajewski 4, Piszczatowski 3, Jankowski 2, Skiba 0, Lewiński 0. 

W niedzielę, 11 kwietnia mecz nr 2, także w Wałbrzychu. Transmisja na żywo na tvcom.pl. Spotkanie nr 3 z kolei 17 kwietnia w Opolu. Seria trwa do trzech zwycięstw jednej z drużyn. W półfinale wygrany z „wałbrzyskiej” pary zmierzy się z lepszym w rywalizacji WKK Wrocław z Miastem Szkła Krosno.

PLAY-OFF SUZUKI 1 LIGI: