Niektórzy gracze twierdzą, że w świecie zakładów bukmacherskich wszystko jest tak naprawdę kwestią szczęścia. Czy w tym stwierdzeniu znajduje się przysłowiowe ziarno prawdy? Z całą pewnością! Łut szczęścia bez wątpienia przyda się każdemu graczowi, który zapragnie obstawić wybrany mecz lub mecze. Natomiast przesadą byłoby stwierdzenie, że receptą na sukces w zakładach sportowych jest tylko uśmiech losu. Gracze mogą bowiem wyraźnie zwiększyć swoje szanse na poprawne wytypowanie konkretnego zdarzenia. Wystarczy tylko poświęcić trochę czasu i wykonać tzw. analizę bukmacherską. Na czym ona polega?

Historyczne dane, bilans i forma obydwu drużyn lub zawodników

Wiedza to potężna broń we wszystkich dziedzinach życia. Jej znaczenie jest równie duże w przypadku zakładów bukmacherskich. Profesjonalni typerzy stale podkreślają, że bez odpowiedniej wiedzy nie da się uzyskać dobrych wyników w obstawianiu meczów. Na jakie informacje i dane statystyczne warto zatem zwracać szczególną uwagę?

Jeżeli chodzi o obstawianie meczów w sportach zespołowych, należy możliwie najdokładniej poznać specyfikę wybranych drużyn. Pod tym względem kluczowe znaczenie ma aktualna forma oraz bilans obydwu zespołów. Oczywiście najbardziej istotne są ich ostatnie wyniki. Jeżeli dana ekipa notuje komplet zwycięstw, a ich rywale przeżywają serię porażek – jest to bardzo cenna informacja.

Wartościowym źródłem wiedzy mogą być także dane historyczne. Ich rola jest szczególnie widoczna przy analizowaniu formy sportowców startujących indywidualnie (np. tenisistów). Historyczne wyniki pokazują, jak dany zawodnik radzi sobie w określonych pojedynkach. Przykładowo, niektórzy tenisiści preferują bardzo szybki styl gry, dzięki czemu notują najlepsze wyniki na kortach twardych. Oznacza to, że ich szanse nieco maleją w sytuacji, gdy mecz odbywa się na nawierzchni ziemnej.

Wiadomości dotyczące danego spotkania

Czasami wybrany mecz lub wydarzenie odbywa się w wyjątkowych okolicznościach. Wystarczy spojrzeć choćby na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Początkowo były one zaplanowane na 2020 rok. Jednak z przyczyn epidemiologicznych cała impreza została przesunięta o dokładnie 12 miesięcy.

Oczywiście kibice wierzą w to, że Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich wypadnie naprawdę dobrze. Niemniej jednak zmiana terminu imprezy mogła istotnie wpłynąć na dyspozycję licznych zawodników. Dlatego przed obstawieniem konkretnego zdarzenia warto jeszcze raz zweryfikować aktualną formę sportowców biorących udział w danych zawodach.

Względy epidemiologiczne wpłynęły także na poważne zmiany w harmonogramie meczów piłkarskich. Dość powiedzieć, że obecna edycja Ligi Mistrzów musi odbywać się zgodnie z przepisami sanitarnymi obowiązującymi w poszczególnych krajach. Przez to dochodzi do niespotykanych wcześniej sytuacji, gdyż drużyny często rozgrywają dwa spotkania na neutralnym obiekcie. Tym samym tracą one słynny atut własnego obiektu. Jest to tylko przykład tego, jak zewnętrzne okoliczności mogą wpłynąć na przebieg meczu.

Na zakończenie warto poruszyć aspekt związany z bonusami. Czasami bukmacherzy oferują dodatkowe korzyści za obstawianie wybranych meczów. Taką praktykę stosuje między innymi firma STS, która regularnie organizuje promocje dla swoich stałych klientów. Toteż przed obstawieniem meczu warto sprawdzić, czy nie jest on objęty dodatkowym bonusem. Co ciekawe, STS to bukmacher zapewniający najlepszą promocję startową. Do takich wniosków doszli badacze, którzy przygotowali porównanie bonusów bukmacherskich. Tym samym rejestracja konta na platformie STS będzie bardzo korzystna dla nowych graczy.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.