II liga, grupa trzecia: MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych z trzecim zwycięstwem z rzędu. Tym razem ekipa Marka Olczyka nie dała szans Enerdze MKS II Kalisz, wygrywając 3:1. Wałbrzyszanki utrzymują się w ligowej czołówce.

Dobry początek 2021 roku pod żeńską siatką. Chełmiec, po grudniowych triumfach nad Łaskovią Łask (3:1) oraz Jedynką Siewierz (3:2), nie zatrzymuje się. Tym razem ograł zaplecze występującego w elicie zespołu z Kalisza. Spore emocje  przyniósł zwłaszcza drugi set, wygrany przez ekipę gospodarzy 25:23. Zryw gości w trzeciej partii i pewny triumf 25:18 to było ostatecznie za mało na wałbrzyszanki. MVP spotkania wybrano atakującą Chełmca, Pamelę Łuszczyńską (na zdjęciu).

MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – MKS Energa II Kalisz 3:1 (25:19, 25:23, 18:25, 25:19)

Chełmiec z bilansem 8 wygranych i 3 porażek jest na 3. miejscu w ligowej stawce. Już w środę, 20 stycznia elektryzujące derby regionu - do Hali Wałbrzyskich Mistrzów przyjeżdża wicelider, czyli IgnerHome Volley Świdnica (9-3). W grupie trzeciej II ligi wciąż na tronie zasiada przebojowy, niepokonany beniaminek, czyli Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki, który wałbrzyszanki pokonał dwukrotnie, ale po zabójczych, pięciosetowych bataliach.