W sezonie 2020 futbolistów amerykańskich Miners Krause Wałbrzych wzmocni Patryk Matkowski, jeden z czołowych skrzydłowych Europy!

25-letni Matkowski wywodzi się z Wrocławia, to gracz ofensywy, występujący na widowiskowej pozycji skrzydłowego (Wide Receiver, WR), gdzie jest odpowiedzialny za zdobywanie przyłożeń. Ma na koncie wiele sukcesów tj. m.in. występy w reprezentacji Polski i w prestiżowym meczu Euro-American Challenge, gdzie najlepsi futboliści Europy mierzą się z szukającymi klubów profesjonalnymi futbolistami z USA. W sezonie 2018 bronił barw New Yorker Lions Brunszwik, najbardziej utytułowanej drużyny w Niemczech, wtedy wicemistrza kraju, z którym wygrał europejskie rozgrywki Eurobowl. 

Sukcesy Patryka Matkowskiego:

- Mistrz Polski z The Crew Wrocław w 2011 roku.

- Mistrz Polski z Giants Wrocław w 2013.
- Mistrz Polski z Panthers Wrocław w 2016, 2017 roku.
- Mistrz Europy w Pucharze CEFL z Panthers Wrocław w 2016.
- Reprezentant Polski od 2015 roku.
- Kapitan w meczu Euro - American Challenge w USA
- Ambasador the World Games 2017.
- Zawodnik New Yorker Lions 2018.
- Mistrz Eurobowl 2018.


Trener Miners Paweł Sołtysiak (z lewej) w towarzystwie Patryka Matkowskiego
W rozgrywkach 2019 Miners Krause Wałbrzych debiutowali w LFA2, czyli w drugiej lidze futbolu amerykańskiego. W grupie zachodniej zajęli drugie miejsce (bilans 5-3), premiujące do półfinału, gdzie po walce ulegli Silesia Rebels 16:21. Drużynę Miners napędzali amerykański rozgrywający Austin Stubbs i skrzydłowy Oskar Wypych, wyróżnieni przez obserwatorów LFA2. Stubbs w przyszłym sezonie będzie grał we francuskim Montpelier. Tęsknota za długowłosym zawodnikiem została jednak osłodzona sprowadzeniem Matkowskiego, gracza jeszcze większego formatu. Budowa składu Miners na sezon 2020 rozpoczęła się niezwykle obiecująco!

Czytaj także:

WYKORZYSTALI SZANSĘ. MINERS W PÓŁFINALE!

BYŁO TAK BLISKO... POSTAWILI SIĘ REBELIANTOM