Siła sióstr w boksie. Angelika Mięgoć i Kinga Mięgoć z Kal-Tech Odlewu Imperium Boxing Wałbrzych nie mają sobie w Polsce równych w swojej kategorii wagowej.

Duża konkurencja wśród bliźniaczek w wałbrzyskim sporcie! W Chełmcu Wodociągach Wałbrzych rozwijają się Judyta i Julia Rzeczyckie, które na parkiecie występowały z siostrami Pawelskimi: Eweliną i Pauliną. Teraz jednak nadszedł czas na urodziwe pięściarki.

Jeszcze niedawno bliźniaczki Mięgoć mogliśmy podziwiać w roli ring girls podczas Grand Prix Extraligi Boksu Olimpijskiego w Galerii Victoria. To zapewne te delikatniejsze oblicze sióstr z Impreium Boxing.

Angelika i Kinga to przede wszystkim pięściarki, które w ringu są wyjątkowo przebojowe. W październiku dotarły do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Grudziądzu. Droga Angeliki wiodła przez walkę z aktualną mistrzynią Polski juniorek, która pokonała w I rundzie. Kinga natomiast nie dała szans w II rundzie młodzieżowej mistrzyni Polski. Bliźniaczki walkę pomiędzy sobą w finale odpuściły. Zadecydował rzut monetą, który sprawił, że tytuł zdobyła Angelika, a Kinga była druga.

W listopadzie wałbrzyskie „siostry Kliczko” znowu zdominowały rywalizację, tym razem w Mistrzostwach Polski Seniorek w Wałczu. Tym razem los zadecydował, że pas mistrzowski założyła Kinga Mięgoć, a drugie miejsce na podium zajęła Angelika. Walczące w kategorii do 48 kg bliźniaczki otrzymały także powołanie do reprezentacji kraju.

Kinga Mięgoć z trenerem Krzysztofem Sadłoniem

Dla prowadzonych przez Krzysztofa Sadłonia pięściarek opisywane sukcesy należy dopisać do już i tak długiej listy osiągnięć. W ubiegłym roku Angelika Mięgoć została wicemistrzynią Polski juniorek oraz srebrną medalistką Międzynarodowych Mistrzostw Śląska. Dodatkowo zwyciężyła w Pucharze Polski juniorów w Poznaniu, a jej siostra Kinga była w tych zmaganiach druga.