Tradycyjnie już w pierwszy wakacyjny piątek o godz. 22 z Placu Odrodzenia w Boguszowie-Gorcach wybiegli uczestnicy 31. Sudeckiej 100 i nocnego maratonu górskiego. Zobaczcie zdjęcia z tej wyjątkowej imprezy biegowej z tradycjami.

W tym roku do uczestnictwa w tym biegowym wydarzeniu zgłosiło się 683 uczestników, numery startowe odebrało i stawiło się na starcie 543.

Zawodnicy w eskorcie lokalnej OSP i Straży Miejskiej  ruszyli spod Ratusza leśnymi i polnymi drogami Gór Wałbrzyskich i Kamiennych, przez szczyty Trójgarbu, Chełmca, Dzikowca i Lesistej Wielkiej. Odprowadzała ich feeria barw fajerwerków.Na trasie rozmieszczone zostały punkty kontrolne – ze stanowiskami sędziowskimi i elektronicznym pomiarem czasu, a także punkty bufetowe, w których zawodnicy mogą się posilić i uzupełnić płyny. Trasa tradycyjnie już jest zabezpieczana oraz patrolowana przez służby porządkowe zapewniane przez organizatorów, ratowników GOPR-u, służby medyczne, leśne, policję i straż miejską, OSP, drużyny harcerskie oraz wolontariuszy.

Zwycięzcę Nocnego Maratonu Górskiego poznamy około godz. 1.30, a najlepszego uczestnika tegorocznej Sudeckiej 100 na stadionie na Parkowej Górze przywitamy około godz. 7 rano. 
Zakończenie tego wyjątkowego biegu odbędzie się na stadionie na Parkowej Górze w sobotnie popołudnie.

  • 1300 – Rodzinny Piknik rekreacyjny
  • 1430 – 1530 – ceremonia dekoracji
  • 1800 – 1900powitanie na mecie ostatniego Zawodnika
Jak było w ubiegłym roku? 
Ultramaraton Nocny Sudecka 100 - 2018 wystartował (FOTO)

oprac. ELW
fot. JK