3. liga: Pewne zwycięstwo Chełmca Wodociągów Wałbrzych z ligowym outsiderem.

W 12. kolejce wałbrzyszanki były faworytkami w starciu z ligowym beniaminkiem, IKS-em Jelenia Góra. Zespół Jacka Kurzawińskiego stanął na wysokości zadania, pokonując rywalki bez straty seta i zgarniając cenne trzy punkty.

Chełmiec rozpoczął mecz w dość eksperymentalnym zestawieniu, z dwoma atakującymi . Nasz zespół prowadził już 14:4 i nie dał się dogonić. Podobnie było w drugim secie. Młody zespół IKS-u miał bardzo duże kłopoty w przyjęciu zagrywki. Co innego Chełmiec, którego dobre przyjęcie pozwalało rozgrywającej Paulinie Kądziołce na kreatywność, czyli zagrania z przesuniętej krótkiej i udane kiwnięcia nad siatką.

W trzecim secie jeleniogórzanki przez krótki moment nawiązały walkę (3:4), ale Chełmiec był dziś dla beniaminka za mocny. W ataku brylowała w szczególności Ola Lupa, wybrana najlepszą zawodniczką meczu.

Po spotkaniu siatkarki otrzymały kwiaty z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Mecz z IKS-em był przedostatnim wałbrzyszanek przed własną publicznością w tym sezonie. Chełmiec czeka jeszcze wyjazdowe spotkanie z Ziemią Milicką oraz domowe z AWF PIKO-Sport Wrocław, a stawką będzie drugie miejsce w ligowej tabeli.

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – IKS Jelenia Góra 3:0 (25:8, 25:11, 25:11)

Chełmiec:   1. Joanna Smernicka (S),  7. Paulina Kądziołka (R), 2. Aleksandra Lupa (A), 3. Izabela Groń (A),  15. Natalia Sławińska (P), 12. Karolina Nowak (P), 16. Paulina Szymańska (L) oraz  10. Magdalena Zdebska (P, kpt), 5. Julia Rzeczycka (S), 11. Paulina Groń (R),  18. Katarzyna Mróz (P).

Czytaj także:

Z ARESEM BEZ STRATY SETA