II liga, grupa trzecia: Nieudany początek sezonu siatkarek Chełmca Wodociągów Wałbrzych. W 1. kolejce przegrały u siebie z Libero VIP Gwarantem Aleksandrów Łódzki 2:3. Beniaminek prowadził już 2:0 w setach, ale wałbrzyszanki nie spuściły głów i wywalczyły jeden punkt.

Siatkarki Chełmca rozpoczęły nowy sezon. Poprzedni został nagle przerwany w marcu, przez wybuch pandemii. W końcowej klasyfikacji rozgrywek 2019/20 wałbrzyszanki, grające wtedy jako beniaminek, zajęły piąte miejsce w tabeli, do ostatniej kolejki walcząc o play-off. Ostatecznie miały zagrać w play-out z ostatnią w stawce Polonią Świdnica, ale na przeszkodzie stanął koronawirus.


Przed sezonem 2020/21 w składzie Chełmca doszło do sporych przetasowań. Na libero pojawiła się Agata Olejniczak (juniorki, MKS Energa Kalisz), w ataku Pamela Łuszczyńska (Sobieski Oława) i Nicole Jochym (SMS Spała, siatkówka plażowa). O miejsce w składzie powalczą także Daria Liwuś (Polonia Świdnica) oraz Natalia Żołnierek (Volley II Wrocław).

W inauguracyjnej serii gier ekipa Marka Olczyka gościła beniaminka z Aleksandrowa Łódzkiego (oraz kilkuosobową, ale głośną grupę kibiców z tego miasta). W pierwszej fazie meczu Chełmiec miał duże problemy z przyjęciem, co szybko odbiło się na wyniku i wyraźnie przegranych dwóch setach, choć sporo energii do gry miejscowych wniosła wspomniana Łuszczyńska. W trzeciej partii drużyna gospodarzy podjęła jednak walkę i niemal odwróciła losy meczu, doprowadzając do tie-breaku. W nim nie zabrakło emocji, ale to Gwarant mógł się cieszyć z wygranej w meczu, triumfując w piątej partii na przewagi.

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki 2:3 (14:25, 18:25, 25:14, 25:22, 15:17)

Wyjściowy skład Chełmca: Olczyk, Julia Rzeczycka, Jochym, Łuszyńska, Małodobra (kpt.), Gezella, Olejniczak (Libero).