Data wydarzenia: 19.09.2020 16:00 - 19.09.2020 19:00
Miejsce wydarzenia: W Świebodzicach na boisku sportowym przy ul. Rekreacyjnej

W Narodowy Dzień Sportu mieszkańcy Świebodzic okażą, że mają wielkie serca. Można się przyłączyć do rywalizacji i kibicowania! Jak się można wykazać i jak pomóc?

Przybywajcie


W sobotę, 19 września w Świebodzicach na boisku sportowym przy ul. Rekreacyjnej odbędą się:
- zawody w pompkach na poręczach dla mężczyzn kat. Junior do 16 lat i Senior Open,
- oraz zawody w przysiadach ze sztangą 25 kg dla kobiet kat.
- powalczą też Juniorki do 16 lat
- i Kobiety Open oraz wyciskania sztangi dla dzieci 200 kg.

Początek zawodów godz. 16:00.


Od pomysłu do imprezy

- Zaczęło się od tego, że Młodzi dla Świebodzic zgłosili się do nas, abyśmy pomogli przy licytacji na rzecz powstania kolejnego Serca na nakrętki. Ja wpadłem na pomysł aby nie robić zwykłej zrzutki, ale coś więcej, aby mieszkańcy mieli wpływ na powstanie serduszka ale nie poprzez wpłaty a przyjście i aktywne uczestnictwo w zawodach. Czyli za jedno powtórzenie 1 zł na konto Serduszka, pozyskaliśmy osoby o dobrych sercach, które chcą wpłacać pieniądze. Gdy ogłosiliśmy nasz pomysł, pojawił się mężczyzna, który prosi o anonimowość, powiedział że bardzo spodobał mu się nasz pomysł, obserwuje co robimy, postawi w każdym wskazanym przez nas miejscu jedno serce. W związku z tym postanowiliśmy zebrane pieniądze przeznaczyć na leczenie świebodziczanki Hani Waligórskiej, która urodziła się w ciąży bliźniaczej, jej siostra zmarła, ona żyje ale wymaga ciągłej rehabilitacji - opowiada Maciej Więcek,  jeden z pomysłodawców nadchodzącej imprezy.

Jak wyjaśniają organizatorzy tego wyjątkowego eventu, tego dnia wypada Narodowy Dzień Sportu, dlatego chciano pokazać mieszkańcom Świebodzic, utalentowanych sportowców ze Świebodzic, aby mieszkańcy zobaczyli, że mieszkając w małym mieście można zdobywać tytuły i można zostać dostrzeżonym.


Sławy i atrakcje

Ponadto w wydarzeniu udział zadeklarował Michał Kita zawodnik KSW, Filip Kopij Mistrz Europy BJJ, Ada Kurdzielewicz-świebodziczanka, zawodniczka Zagłębia Lubin, Jakub Szydełko, świebodziczanin brązowy medalista Mistrzostw Polski w boksie. Zaproszono też inne sławy, jest szansa, że dołączą do sobotniego spotkania.

W Narodowym Dniu Sportu wezmą udział kluby ze Świebodzic, które zaangażowały się w to wydarzenie, a wśród nich Rekin Świebodzice, Due Soccer, Victoria, KO GYM Świebodzice, Towarzystwo Lotnicze Świebodzice i Ameoli.

Ponadto będzie pokaz z psami, Alicji Ząbek – świebodziczanki, członkini kadry Polski agility, pokaz podnoszenia ciężarów wykonany przez Martynę Mojsa i Nikoli Mojsa z UKS Talent Wrocław, zawody w podnoszeniu ciężarów dla dzieci.


Organizatorzy:

Maciej Więcek i Matusz Brzuchacz ze Stowarzyszenia Bona Fide Świebodzice, zawody odbędą się dzięki przyznanej przez Urząd Miasta dotacji Stowarzyszeniu z programu Upowszechniania Kultury Fizycznej i Sportu.

Urząd Miasta Świebodzice, OSiR Świebodzice, Młodzi dla Świebodzic


oprac. ELW
fot. Elżbieta Węgrzyn - serduszko na nakrętki mają już inne miasta, np. Wałbrzych.