3. liga; We Wrocławiu nie zabrakło emocji i zwrotów akcji. Po długim, pięciosetowym pojedynku Chełmiec Wodociągi Wałbrzych wrócił do domu z jednym punktem.

Pierwszy set był wyrównany, jeszcze pod koniec tej części był remis 23:23. Dwa asy serwisowe pozwoliły jednak gościom odnieść zwycięstwo. W drugim i trzecim secie oba zespoły zaprezentowały się z dobrej strony, ale na finiszu lepszy był AZS AWF. W czwartej partii „akademiczki” prowadziły już 24:19, ale fenomenalna pogoń wałbrzyszanek pozwoliła odwrócić losy seta. O sukcesie przesądziły skuteczne ataki kapitan Chełmca, Magdaleny Zdebskiej. W tie-breaku nasza drużyna przegrywała 1:3 i 7:8, ale w decydującym momencie spotkania błędy własne Chełmca doprowadziły do przegranej 2:3.

Jeszcze w poprzednim sezonie AZS AWF był poza zasięgiem rywalek. W tych rozgrywkach jest inaczej, wrocławianki przed meczem były na trzecim miejscu w tabeli, a Chełmiec miał ochotę zluzować rywalki na ligowym podium. Wygrana była blisko, a po porażce 2:3 trener wałbrzyszanek, Jacek Kurzawiński nie krył, że pozostał niedosyt:

Kolejny raz, podobnie jak w Nowej Soli, nie wykorzystaliśmy szansy. Wygrana za trzy punkty była na wyciągnięcie ręki, jednak brak doświadczenia i nieprzemyślane zagrania sprawiły, że zdobyliśmy tylko jeden. Nie można przegrać meczu, gdy z beznadziejnego 19:24 wygrywamy końcówkę i zamiast postawić „kropkę nad i” dajemy sobie wydrzeć zwycięstwo z powodu prostych, wręcz szkolnych, juniorskich błędów. Serdeczne podziękowania należą się dla kibiców, ich wyjazd tym razem został sfinansowany przez kolejną radną, Alinę Szełemej.

AZS AWF PIKO-SPORT Wrocław – MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 3:2 (24:26, 25:21, 25:23, 24:26, 15:11)

Chełmiec:  Paulina Pawelska (S), Martyna Urbanowska (S), Paulina Groń (R), Natalia Sławińska (P), Magdalena Zdebska (kpt, P), Paulina Szymańska (P), Ewelina Pawelska (L) oraz Joanna Smernicka (R), Izabela Groń (A), Judyta Rzeczycka (S)

S- środkowa, R – rozgrywająca, P – przyjmująca, L – libero, A - atakująca

2017 rok Chełmiec kończy na piątym miejscu w III lidze dolnośląskiej, z bilansem 3-3. Do lidera, Sobieskiego Oława traci sześć punktów. AZS AWF jest trzeci.

Czytaj także:

KOMPLET CHEŁMCA!

INAUGURACJA NA MINUS