W środę, 22 maja o godz. 18 drugoligowy Aqua Zdrój Volleyball Team Wałbrzych przeprowadzi w Hali przy ul. Ratuszowej otwarty trening dla kandydatów do gry w tym zespole w sezonie 2019/20.

Za siatkarzami Aqua Zdroju rozczarowujące dwa ostatnie sezony. W rozgrywkach 2017/18 siatkarze z naszego miasta spadli z I ligi, choć w serii play-out z Olimpią Sulęcin byli faworytami (ostatecznie seria przegrana 1:3). W niedawno zakończonych rozgrywkach II ligi nasi zatrzymali się na półfinałowym turnieju barażowym, rozgrywanym zresztą przed własną publicznością. O odpadnięciu z dalszej rywalizacji zadecydowała porażka z Chrobrym Głogów, która była jednocześnie pierwszą u siebie.

Po dwóch latach zakończono w klubie współpracę z trenerem Januszem Bułkowskim, którego zastąpi doskonale znany w lokalnym środowisku Janusz Ignaczak. Do bardzo dużych zmian, po raz drugi w ostatnich dwóch sezonach, dojdzie w składzie. Do drużyny maja szanse dołączyć wszyscy ci, którzy pokażą się z dobrej strony na otwartym treningu 22 maja.

Obecność na treningu należy wcześniej potwierdzić pod adresem e-mail mks@aqua-zdroj.pl lub pod nr tel. 668 139 169 z Fabianem Kurzawińskim, managerem wałbrzyskiej drużyny.