Dolnośląski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego informuje o śmierci swojego aktywnego i utytułowanego członka, mieszkańca Boguszowa-Gorc.

- Z przykrością informujemy, że w dniu 06.11.2021 w wieku 81 lat zmarł nagłe Antoni Słowik. Pan Antoni przed laty był zawodnikiem, a następnie trenerem oraz wychowawcą kilku pokoleń zawodników tenisa stołowego w rejonie wałbrzyskim. W ostatnich latach aktywnie działał jako sędzia oraz startował w zawodach weteranów, gdzie wielokrotnie stawał na podium podczas Grand Prix Polski i zdobywał medale Mistrzostw Polski - informuje Dolnośląski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego we Wrocławiu.

Antoni Słowik, urodził się w Starym Sączu, po przeprowadzce do Boguszowa-Gorc w latach 50., trafił do lokalnej reprezentacji tenisa stołowego. Grał w Zagłębiu Lublin, potem również w Burzy Wrocław, gdzie wszedł do pierwszej ligi ekstraklasy. Po utworzeniu województwa dolnośląskiego wrócił do Boguszowa, objął sekcję tenisa stołowego Szczyt Boguszów, potem Baryt Boguszów, następnie Victoria Boguszów. W 1983 roku sekcja Baryt Boguszów-Victoria Wałbrzych awansowała do ekstraklasy. Antoni Słowik działał jako trener, ale odnosił również sukcesy osobiste - zdobył I Miejsce w Mistrzostwach Polski Amatorów, na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Weteranów w tenisie stołowym uczestniczył do ostatnich lat z większymi lub wielkimi sukcesami – zawsze stawał na podium.

Wszystko co robił, grał i szkolił wykonywał to z pasją. Był aktywny do końca i do ostatnich swoich dni nie zaprzestał ćwiczyć oraz planować nowych zawodów. Był ciepłym i uczynnym człowiekiem o dużym poczuciu humoru, znanym i lubianym w boguszowskiej społeczności, zaprzyjaźniony m.in. z lokalną OSP.

Łącząc się w smutku składamy najszczersze wyrazy współczucia rodzinie i bliskim.

Pogrzeb śp. Antoniego Słowika odbędzie się 10.11.2021 roku (środa) o godz. 12:00 na cmentarzu przy ul. Kamieniogórskiej w Boguszowie-Gorcach.

Ostatnio pożegnaliśmy:
Nie żyje była biathlonistka Adrianna Babik-Piller
Odszedł Mieczysław Świerczyński, wałbrzyski mistrz cukierniczy
Wałbrzych Lampiony Pamięci 2021: Pożegnali tych, co odeszli [FOTO]


fot. archiwalne UM Boguszów-Gorce
oprac. ELW