Andrzej Adamek w nowym sezonie poprowadzi WKS Śląsk Wrocław, który za sprawą "dzikiej karty" wrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej. Adamek był już w przeszłości związany z klubem ze stolicy Dolnego Śląska zarówno w roli zawodnika, jak i trenera.

Adamek przyszedł na świat w 1972 roku w Wałbrzychu. Jest wychowankiem Górnika, jako zawodnik zdobywał trzykrotnie mistrzostwo Polski ze Śląskiem Wrocław (1999, 2000, 2002). Pięciokrotnie występował w Meczu Gwiazd Polskiej Ligi Koszykówki, grał także w reprezentacji kraju. Jako trener sześciokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski (dwa razy jako asystent w Asseco Prokom Gdynia, dwa razy jako asystent w Stelmecie Zielona Góra, raz jako pierwszy trener Asseco i raz jako pierwszy trener Stelmetu). W latach 2005-06 prowadził Górnika w I lidze, a w 2009 kierował biało-niebieskimi w ekstraklasie. W latach 2005-07 był także asystentem w pierwszej reprezentacji Polski. 

Ostatni raz na ławce trenerskiej siedział w sezonie 2017-18, jako asystent w Stelmecie Zielona Góra, z którym zajął czwarte miejsce w ekstraklasie. W te lato poprowadzi także reprezentację Polski U-18, która powalczy w Rumunii w Mistrzostwach Europy dywizji B.Foto: WKS Śląsk Wrocław (Facebook)