Chełmiec Wodociągi Wałbrzych wygrał pierwszego seta w starciu z MUKS-em Ziemią Milicką Milicz. To by było jednak na tyle - w kolejnych partiach górą były przyjezdne.

Początek sezonu 2017/18 w Dolnośląskiej III Lidze za nami. Siatkarki Chełmca przegrały z MUKS-em Ziemią Milicką Milicz 1:3. Identycznym rezultatem zakończyło się starcie tych dwóch ekip w Wałbrzychu w ubiegłym sezonie.

Spotkanie dla Chełmca rozpoczęło się wyśmienicie. Od początku pierwszego seta nasz zespół odskoczył na kilka punktów, a długo z pola zagrywki nie schodziła Martyna Urbanowska.

W drugim secie do stanu 9:9 trudno było wskazać lepszy zespół. Wtedy jednak na zagrywce w ekipie gości stanęła Danuta Żołdak. Kapitan MUKS-u siał spustoszenie w szeregach Chełmca. Zawodniczki Jacka Kurzawińskiego nie potrafiły przyjąć jej trudnej zagrywki, tracąc aż dziesięć punktów z rzędu (9:19).

W trzeciej partii trwała wymiana „cios za cios”. Gdy zadziałał wreszcie wałbrzyski blok, Chełmiec wyszedł na minimalne prowadzenie. W decydującym momencie zabrakło jednak komunikacji w przyjęciu. „Dziewczyny, przegrałyście na własne życzenie” – stwierdził po secie trener Kurzawiński i trudno się z nim nie zgodzić.

Nasza drużyna nie była już w stanie wyeliminować kłopotów z przyjęciem, który bardzo utrudniał skuteczny atak. MVP meczu została najlepsza na parkiecie, rozgrywająca Żołdak.

Inaugurację sezonu w Hali Wałbrzyskich Mistrzów oglądał niemal komplet kibiców, a na fanów czekały konkursy z nagrodami oraz poczęstunek.

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – MUKS Ziemia Milicka Milicz 1:3 (25:16, 11:25, 23:25, 20:25)

Chełmiec: 9. Ewelina Pawelska (S), 14. Martyna Urbanowska (S), 11. Paulina Groń (R), 3. Izabela Groń (A), 15. Natalia Sławińska (P), 18. Katarzyna Mróz (P),  13. Paulina Pawelska (L) oraz 7. Paulina Szymańska (P), 10. Magdalena Zdebska (kpt, P), 6. Laura Dabic (L), 2. Emilia Suchomska (R), 4. Judyta Rzeczycka (S), 5. Julia Rzeczycka (S).

S – środkowa, R – rozgrywająca, A – atakująca, P – przyjmująca, L – Libero