Jeśli ktoś szuka ciekawego miejsca na ostatni bardzo zimowy weekend ferii, gdzie będą atrakcje dla dzieci, gdzie będzie można posiedzieć przy ognisku, pojeździć na sankach i nikt nie zadepcze - to mamy takie miejsce. Jedno z niewielu wciąż otwartych dla turystów. Wilki czekają...


Ogród zoologiczny w Łącznej koło Mieroszowa to drugie takie miejsce na terenie Dolnego Śląska poza ZOO we Wrocławiu. W swojej kolekcji ma ponad 100 gatunków zwierząt z całego świata, w tym takie gatunki jak tygrysy, kangury, surykatki, antylopy, wilki polarne, lemury katta oraz jedyny w Polsce półwolny wybieg łączony, na którym znajdują się lemury, gibony białorękie oraz gerezy abisyńskie.Odwiedzenie Łącznej może stanowić ciekawą wycieczkę na koniec ferii dla dzieci, którym znudziło się już zjeżdżanie na sankach, a jak wiemy, większość atrakcji, takich jak muzea, ośrodki sportowe czy parki rozrywki pozostaje na razie zamknięta. ZOO jest otwarte codziennie oraz w święta, soboty i niedziele. Kasa biletowa od 10.00 do 18.00, samo ZOO od 10.00 do 19.00. Bilety: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł, dzieci do 12. roku życia bezpłatnie. Zwiedzanie na dworze, więc pamiętajmy o tym, że w weekend zima potrzyma! Przy okazji wokół zimowe góry, możliwość pojeżdżenia na sankach, herbata ponoć gratis do biletu i miejsce na ognisko.A do tego zrobimy coś dobrego, bo, jak informują właściciele schroniska:
Każde odwiedziny to ogromne wsparcie dla naszych podopiecznych. Powoli kończą się środki na wyżywienie zwierząt, znajdujących się pod opieką naszej placówki. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby poprawić naszą sytuację.
To, co nas odróżnia od innych Ogrodów Zoologicznych, to fakt, że jesteśmy placówką prywatną i nie otrzymaliśmy w tym roku pomocy z zakresu tarczy antykryzysowej.

Wielokrotne pisma wysłane do ministerstwa pozostały do dzisiaj bez odpowiedzi. Powoli środki zabezpieczone na przetrwanie naszych podopiecznych kończą się. Jesteśmy bezradni. Skrócony sezon wiosenno-letni spowodował, że zabrakło nam 3 miesięcy na ich pełne zgromadzenie. Najgorsze przed nami. Musimy zmierzyć się z zimą i początkiem wiosny.Brak turystów, wycieczek, szkolnych i zorganizowanych imprez edukacyjnych na terenie ZOO spowodował ogromny deficyt w budżecie. W internecie można znaleźć zrzutki na warzywa, owoce, granulaty i prąd.

- Każda wpłata będzie dla nas ogromną pomocą, każde udostępnienie naszej zrzutki również ją wspomaga. Ważne są dla nas Wasze odwiedziny, nie zapominajcie o nas i odwiedzajcie ZOO również w okresie zimowym - proszą właściciele zwierząt. Na razie zebrali 4000 zł z planowanych 200
000 zł - taka kwota ma pozwolić przetrwać ośrodkowi do następnego sezonu i przede wszystkim zapewnić utrzymanie oraz opiekę zwierzętom w miesiącach zimowych. Link do zrzutki:

https://pomagam.pl/zoolaczna

https://zrzutka.pl/gbzckk
O ZOO pisaliśmy:
WAŁBRZYCH REGION: MOŻNA JUŻ ODWIEDZAĆ ZOO W ŁĄCZNEJ (FOTO)
Nie pozwól, żeby wirus je "załatwił"
ZOO w Łącznej prosi o pomoc - zwierzętom grozi głód (FOTO)
ZOO ŁĄCZNA: PONAD 70 GATUNKÓW ZWIERZĄT NA ŁĄKACH (FOTO)


Czytaj też:
WAŁBRZYCH I JEDLINA: DZIKA NADZIEJA - SKALA POTRZEB OGROMNA (FOTO)
BOGUSZÓW-GORCE: ZWIERZAKI PROSZĄ O DATKI NA ŚWIĄTECZNE ZBIÓRKI (FOTO)Opr. MS
Foto użyczone: ZOO Łączna