Data wydarzenia: 16.09.2021 11:00 - 19.09.2021 15:00
Miejsce wydarzenia: Zamek Książ

Zarządzająca najpiękniejszym zamkiem w Polsce spółka Zamek Książ w Wałbrzychu świętuje we wrześniu jubileusz 30-lecia istnienia. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji, m.in. bezpłatny koncert muzyki z filmów, które nakręcono w Książu oraz okolicznościowe wydawnictwo. Masz zdjęcie?We wrześniu 1991 r. zamek po licznych perturbacjach przeszedł pod zarząd Gminy Wałbrzych, która powołała do życia spółkę Zamek Książ w Wałbrzychu. Tak rozpoczyna się jego nowa historia, a co za tym idzie, inwestycje, projekty i wydarzenia. Koszt prac wykonanych przez 30 lat w zamku przekracza 100 mln zł.

Obchody jubileuszu odbędą się w dniach 16-19 września. Z okazji 30-lecia istnienia spółki zaplanowano specjalną trasę zwiedzania z przewodnikiem „Przebudowy zamku” oraz zwiedzanie Książa z zestawem audioguide w promocyjnej cenie. Do tego 17 września wspólnie przeżyjemy muzyczną podróż w czasie podczas koncertu "Muzyka filmowa z Zamku Książ".


- Bez względu na sytuację polityczną i zmieniające się nieustannie okoliczności, jedna rzecz pozostawała przez te 30 lat stała. Przekonanie wszystkich zarządzających miastem i spółką, że Książ to nasz największy, wałbrzyski skarb. Naszym celem było i jest utrzymanie i zachowanie zamku oraz jego otoczenia dla przyszłych pokoleń – mówi prezes Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.

Będzie też okolicznościowe wydawnictwo, kronika złożona ze wspomnień byłych prezesów spółki i zdjęć historycznych. Zarząd spółki zaprasza wałbrzyszan i nie tylko do podzielenia się historycznym zdjęciami zamku, nie tylko tymi z ostatniego 30-lecia, także wcześniejszymi, jeśli ktoś je ma - zostaną one przedstawione na prezentacji wyświetlonej podczas koncertu. Oczywiście, trzeba być właścicielem praw autorskich do zdjęcia.

 W programie wydarzenia:

16-19 września

- Zwiedzanie z przewodnikiem "Przebudowy Książa" - specjalna trasa zwiedzania, podczas której odwiedzający dowiedzą się , jakie przebudowy miały miejsce w Książu podczas swojej ponad 700 letniej historii oraz jakie największe inwestycje zostały tu zrealizowane w ciągu ostatnich 30 lat. Czy wiecie, że nad Salą Maksymiliana był kiedyś taras? Dlaczego front zamku, został przemalowany na różowo, a dach zmieniono na ceramiczną dachówkę? Wyruszcie w niezwykła podróż, jaką jest odkrywanie historii Książa.

Godziny wejść: 11:00, 13:00, 15:00

Ceny biletów: 45 zł /bilet normalny i 35 zł / bilet ulgowy.

Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona. Bilety zawierają wstęp do Palmiarni Wałbrzych.


- Zwiedzanie z zestawem audioguide w promocyjnej cenie - w dniach 16-19 września, bilety na zwiedzanie zamku, palmiarni i tarasów będą w niższej cenie 30 zł/bilet (cena standardowa to 45/ zł bilet normalny i 35 zł/ bilet ulgowy).17 września


Godz. 18:00 - Koncert Książęcej Orkiestry Salonowej „Muzyka filmowa z Książa”:

Zapraszamy wszystkich na wyjątkowy koncert na dziedzińcu zamku, dzięki któremu wyruszymy w sentymentalną podróż po największych muzycznych utworach, które są związane z Książem. Wstęp wolny (obowiązują wejściówki do pobrania w punkcie obsługi klienta w Budynku Bramnym Zamku w godzinach pracy). Jeśli będzie padać, koncert odbędzie się na sali balowej zgodnie z reżimem sanitarnym, a tam oczywiście zmieści się mniej osób niż na dziedzińcu - jest tylko 200 miejsc, więc lepiej wcześniej postarać się o wejściówkę. 


O zamku pisaliśmy:
ZAMEK KSIĄŻ Z NOWYM WELCOME CENTER ZA 2,5 MLN ZŁ (FOTO)
KSIĄŻ: NOWE SALE WYSTAWOWE, NOWE STARE ZDJĘCIA ZAMKU (FOTO)
ZAMEK KSIĄŻ Z NOWYM WELCOME CENTER ZA 2,5 MLN ZŁ (FOTO)
ZAMEK KSIĄŻ - GANEK RYCERSKI JUŻ PO RENOWACJI (ZDJĘCIA)
WAŁBRZYCH: OGRODY ŚWIATŁA W ZAMKU KSIĄŻ I W PALMIARNI (FOTO)
BUDYNEK BRAMNY ZAMKU KSIĄŻ: RESTAURACJA Z HISTORIĄ CZEKA (FOTO)

ZAMEK KSIĄŻ: TRWAJĄ PRACE KONSERWATORSKIE W SALI KRZYWEJ (FOTO)
ZAMEK KSIĄŻ: HISTORYCZNA CHWILA, OGLĄDAMY SZTOLNIE (FOTO)

REMONT MAUZOLEUM ZAKOŃCZONY [FOTO]
MAUZOLEUM HOCHBERGÓW: RUSZA REMONT KRYPTY


WAŁBRZYCH KSIĄŻ: FONTANNA KASKADOWA - RATUNEK ZABYTKU TRWA (FOTO)
ZAMEK KSIĄŻ: ZOBACZCIE, JAK OŻYŁY FONTANNY NA TARASACH! (FOTO)
WAŁBRZYCH: CO SFOTOGRAFOWAŁA KSIĘŻNICZKA SOPHIE?
JOANNA TRZEPIECIŃSKA: NIE BYŁABY AKTORKĄ, GDYBY NIE ZAMEK KSIĄŻ?
Książ: Maryla Rodowicz i Helena Vondráčková rządziły [FOTO]
WAŁBRZYCH: KOTY Z ZAMKU KSIĄŻ WYSTĄPIĄ NA EKRANIE (FOTO)

ZAMEK KSIĄŻ CORAZ WAŻNIEJSZY NA MAPACH FILMOWCÓW (FOTO)
WAŁBRZYCH: FILM - BRIGITTE BARDOT CUDOWNA - KRĘCONY W ZAMKU KSIĄŻ (FOTO)
WAŁBRZYCH: SERIAL NETFLIXA - ZDJĘCIA RÓWNIEŻ W ZAMKU KSIĄŻ
SOWIECI RABOWALI I PALILI W ZAMKU KSIĄŻ [FOTO]
FILMOWCY GOŚCILI W KSIĄŻU. JAKIE FILMY TU POWSTAŁY?Opr. MS
Foto użyczone: Zamek Książ, zdjęcie z 1991 fot. Marzena Chmielewicz