Eksplozją kolorów, eksplozją radości, eksplozją pozytywnej energii - tak wałbrzyszanie pożegnali wakacje na imprezie Lata Finał - Kopalnia Kolorów, zorganizowanej w niedzielę 28 sierpnia na terenie Starej Kopalni. W gorącej atmosferze i w rytm przebojów tłumy oddały się kolorowemu szaleństwu.

Przypomnijmy, że 24 czerwca w tym samym miejscu Wałbrzych powitał lato. Dwa miesiące wakacji w Starej Kopalni obfitowały w liczne wydarzenia i eventy. Przez cały ten czas można było zrelaksować się na miejskiej plaży i ochłodzić w kurtynach wodnych. W każdy piątek odbywały się seanse Wakacyjnego Kina Plenerowego, organizowane przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

W trakcie wakacji miały również miejsce ciekawe wystawy, m.in. wernisaż wystawy "Silesia - przeciw nicości". Do 20 sierpnia na odwiedzających Starą Kopalnię czekała niezwykła wystawa prac Sylwestra Ambroziaka pt. "Odległy świat".
Ponadto w dalszym ciągu można odwiedzić dwie wystawy, które wystartowały w letnim okresie:
1) do 9 września jest okazja, aby obejrzeć wystawę: „Oranżeria” - multimedialny projekt
zrealizowany przez Anne Claude Jeitz, Alaina Calliste oraz Barbarę Idzikowską w ramach Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro 2016, przy współudziale Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, jako wydarzenie towarzyszące Festiwalowi Wysokich Temperatur.
Przeczytaj: Multimedialna Oranżeria w Starej Kopalni
2) do 30 października w Starej Kopalni  gości dorobek Franciszka Starowieyskiego, znanego malarza, grafika, scenografa i rysownika.
Przeczytaj: Przyjaźnie Paryskie w Starek Kopalni 

W czerwcu na terenie Starej Kopalni odbył się Dolnośląski Festiwal Ognia, pełen niesamowitych, ognistych pokazów. W sierpniu z kolei - Festiwal Zabytków Techniki. W miesiącu tym plac eventwy rozbrzmiał też muzyką w czasie "Letniej Sceny Starej Kopali" oraz mocnym brzmieniem podczas Metal Mine Festival.

Stara Kopalnia była również miejscem nagrywania jednego z odcinków telewizji śniadaniowej - "Dzień dobry TVN".

Wakacje w wałbrzyskiej Starej Kopalni były kolorowe, zatem również kolorowo zostały one pożegnane. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy Lata Finał - Kopalnia Kolorów.

tekst i fot. Joanna Starybrat