Data wydarzenia: 18.01.2020 10:00 - 18.01.2020 14:00
Miejsce wydarzenia: Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Krzeszowie

W najbliższą sobotę odbędzie się X Festiwal Trzech Kultur - czyli przegląd grup jasełkowych i kolędniczych. W tym roku na scenie Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Krzeszowie odbędzie się 29 występów, a łączna liczba uczestników przekroczy liczbę 250 osób.

 - To ogromny sukces. Cieszę się, że nasz Festiwal daje możliwość dzieciom i młodzieży prezentacji swoich artystycznych warsztatów. Cieszę się, że każdego roku motywuje on szkoły i placówki kulturalne do przygotowywania takich występów - mówi ks. Marian Kopko - organizator Festiwalu.

Trzy Kultury - młodzi Polacy, Czesi i Niemcy spotkają się w Krzeszowie, by spędzić wspólnie czas i podzielić się swoją pasją. Tegoroczny przegląd podzielony będzie na 4 kategorie - zobaczymy grupy jasełkowe, dziecięce i młodzieżowe grupy kolędnicze, oraz solistów. Przygotowywane występy to często efekt wielomiesięcznej pracy, w zeszłych latach widywaliśmy najróżniejsze formy artystyczne. Młodzież i dzieci prezentują podczas występów zarówno śpiew, grę na instrumentach, różnego rodzaju układy sceniczne, teatralne. W latach ubiegłych oglądaliśmy nawet przedstawienia pantomimy.

Wydarzenie to wielka atrakcja dla młodych artystów, ale także dla publiczności.

Serdecznie zapraszamy na X Festiwal Trzech Kultur - najbliższa sobota (18 stycznia), godz. 10:00, Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Krzeszowie (ul. Kalwaria 1, 58-400 Krzeszów).

oprac. ELW
Krzeszów Perła Baroku