Data wydarzenia: 14.01.2018 20:00 - 14.01.2018 21:00
Miejsce wydarzenia: Stara Kopalnia

Wałbrzyski Ośrodek Kultury właśnie podpisał umowę z zespołem, który zagra po Światełku do Nieba podczas nadchodzącej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 14 stycznia 2018 roku odbędzie się dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Wałbrzych przyłącza się do tej szlachetnej akcji. Zarejestrowano już sztab, trwa nabór wolontariuszy. Podczas ostatniego finału zebrano ponad 137 tysięcy złotych. Mamy za sobą kolejny rekord Wałbrzycha i szansę, aby w styczniu zebrać jeszcze większą kwotę.

Wałbrzyski Ośrodek Kultury organizuje całą imprezę: koncerty, pokazy i inne atrakcje, natomiast zbiórką oraz współpracą z wolontariuszami zajmą się: Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu i harcerze. Zespołem, który wystąpi dla wałbrzyszan w Starej Kopalni będą Łzy.

Zespół Łzy powstał jesienią 1996 roku w Pszowie. W grudniu 1998 roku premierę miał ich album „Słońce”. W lipcu 2000 roku premierę miał ich drugi album — „W związku z samotnością”. W czerwcu 2001 roku album zdobył status Złotej Płyty. Na początku 2002 roku - status Platynowej Płyty. W maju 2002 roku premierę miał album „Jesteś jaki jesteś”. Premiera pierwszego singla – „Jestem jaka jestem” – odbyła się na Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu. Album także zyskał status Złotej Płyty. Od tamtej pory zespół nagrał osiem albumów studyjnych i ma spore grono fanów.

Zespół gościł w Wałbrzychu kilka razy, w listopadzie 2008 roku spotkała ich tu niemiła przygoda, bo ukradziono im sprzęt z zaparkowanego w Szczawnie busa. To ich jednak do nas nie zraziło, bo w 2010 wystąpili jeszcze z Anią Wyszkoni na Dniach Wałbrzycha, a w marcu 2012 zagrali z nową wokalistką Sarą Chmiel w klubie A'Propos.

Opr. MS
Foto: Elżbieta Węgrzyn