Ciekawe wydarzenia i licytacje przygotowali na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy nasi bliżsi i dalsi sąsiedzi.


Z okazji nadchodzącego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 13 i 14 stycznia Galerię Świdnicką w Świdnicy opanuje Imperium Mocy. Wydarzenie skierowane jest nie tylko do najmłodszych gości centrum, ale również do wszystkich fanów kultowej produkcji George’a Lucasa.

Główną atrakcją będzie unikatowa na skalę europejską wystawa wiernie odtworzonych postaci, statków oraz pojazdów gwiezdnej floty z autografami aktorów. Na terenie galerii będzie można spotkać bohaterów kultowej sagi, a najmłodsi będą mieli szansę wstąpić do akademii adeptów mocy, w ramach której m.in. nauczą się władać mieczami świetlnymi i stoczą walkę z ciemną stroną mocy. Po zakończeniu zajęć w akademii, wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy, imienny dyplom jej ukończenia. Podczas wydarzenia odbywać się będą rodzinne quizy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, sprawdzające wiedzę uczestników na temat filmów.

Przez cały weekend na terenie centrum obecni będą wolontariusze rozdający serduszka i zbierający pieniążki na rzecz 26. Finału WOŚP, którego celem jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Dodatkowo, w niedzielę 14 stycznia, prowadzone będą licytacje atrakcyjnych fantów, przekazanych przez firmy, instytucje i ludzi dobrej woli. O godzinie 20.00 odbędzie się pokaz sztucznych ogni, czyli tradycyjne „Światełko do nieba”. Partnerem wydarzeń jest Świdnicki Ośrodek Kultury.

Wystawa Imperium Mocy dostępna będzie przez cały weekend w godzinach otwarcia centrum, natomiast pozostałe atrakcje czekać będą na uczestników w sobotę i w niedzielę w godzinach 12.00-18.00.

14 stycznia w godz. 7.00-20.00
130 wolontariuszy kwestuje na ulicach Świdnicy, a od 11.00 do skutku Moto Orkiestra gra na Zawiszowie w Świdnicy (okolice ulic Bolesława Krzywoustego i Bolesława Śmiałego). Licytowane będą koszulki z autografami gwiazd sportu samochodowego, plakaty i pamiątki z rajdowych tras, w tym wydane z okazji 30-lecia startu w Dakarze Jurka Mazura (wałbrzyszanina) Polskim Starem. Każdy będzie mógł się przejechać.

Również 14 stycznia, w godzinach 15.00 – 20.00, zaplanowano koncerty (Klub Bolko, pl. Grunwaldzki 11). Wystąpią: Żółta Febra, Plethora, Silentlive, Iluminator. Między koncertami klipy z występów podczas Przystanku Woodstock.

Bogaty jest też program WOŚP w Dzierżoniowie. Kabarety, koncerty, licytacje i aukcje oraz wielki koncert finałowy z gwiazdą wieczoru - zespołem MIG i światełkiem do nieba w Rynku – to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotował dzierżoniowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 13 stycznia to czas na przeżycie Wielkoorkiestrowego Wieczoru Kabaretowego. Dobry humor zapewnią Kabaret Pod Wydrwigroszem i Czwarta Fala. W przerwach licytacje. Zaproszenia kosztują 40 zł w przedsprzedaży i 50 zł w dniu imprezy.

Uczta muzyczna w rytmie rap to piątek 12 stycznia. W Klubie Muzycznym Hilife! zagrają Sobota, Matheo i Rena. Bilety w przedsprzedaży kosztują 30 zł, w dniu imprezy – 50 zł. Rezerwacji można dokonywać pod numerem 600-343-737 oraz mailowo - adres atka.konieczka@gmail.com.

A finałowa niedziela 14 stycznia od godz. 16.00 to zabawa na rynku. Na scenie zagrają: Centrala 57, Playboys oraz gwiazda wieczoru – zespół MIG. Nie zabraknie też sklepiku orkiestrowego, fantokonkursu, aukcji oraz Światełka Do Nieba. Na wieczorze kabaretowym będzie licytowany lot z czołowym polskim pilotem Krzysztofem Zapartem, koszulki z podpisami znanych piłkarzy, a jedną z głównych nagród na tegorocznym Fantokonkursie będzie rower.

W gminie Pieszyce po raz kolejny na aukcje charytatywną wędruje Wieża Widokowa na Wielkiej Sowie. Zwycięzca akcji zostaje rezydentem wieży na cały sezon turystyczny w Górach Sowich. Już 1 maja 2018 roku z rąk burmistrz Pieszyc Doroty Koniecznej-Enozel i szefa sztabu WOŚP Radosława Drabczyka zwycięzca licytacji otrzyma wyjątkowy Tytuł Honorowego Rezydenta Wieży na Wielkiej Sowie w 2018 r.! Tytuł uprawnia do bezpłatnego wejścia w sezonie turystycznym na wieżę widokową. Rezydent zapisuje się również w historii tego wspaniałego obiektu i oczywiście pomaga potrzebującym.

W Ząbkowicach Śląskich też oryginalne fanty. Tradycyjnie będą tam licytować kostki brukowe z własnym grawerem montowane potem na ząbkowickim rynku, będzie też można stać się honorowym właścicielem słynnej Krzywej Wieży, nie zabraknie również voucherów do wykorzystania w lokalnych hotelach, a prawdziwym hitem będzie możliwość wygrania vouchera od firmy budowlanej na... 2 godziny pracy wybranego sprzętu z parku maszyn przedsiębiorstwa. Wśród atrakcji także prezentacja XVIII-wiecznej musztry w wykonaniu Regimentu Srebrnogórskiego i koncert Playboys.

Zobacz też WOŚP 2018:
WOŚP 2018 - WYLICYTUJ PRZEJAZD Z MASZYNISTĄ, NADAJ IMIĘ POCIĄGOWI
WAŁBRZYCH WOŚP 2018: CO NA LICYTACJE? A MOŻE COŚ PRZEKAŻESZ?
WIEMY, KTO BĘDZIE GWIAZDĄ WIECZORU
WOŚP WAŁBRZYCH 2018: WOLONTARIUSZE JUŻ POSZUKIWANIOpr. MS
Foto: Magdalena Sakowska


P :)