Jeszcze o tydzień dłużej potrwa na Podzamczu akcja uwalniania książek. Jak się wydaje, ta pożyteczna inicjatywa wrosła już na stałe w życie wałbrzyszan i mieszkańców regionu.


W dniach 12-16 czerwca w Multimedialnej Filii Bibliotecznej ma miejsce Święto Wolnych Książek pod hasłem: „Przeczytaj i uwolnij swoje książki! Podaruj bibliotece przeczytaną książkę, a w zamian otrzymasz inną.”

 
Jak mówi Mariola Kowalska, kierująca podzamczańską filią, akcja prawdopodobnie zostanie przedłużona jeszcze o tydzień, do soboty 24 czerwca, a to dlatego, że cieszy się mniejszym niż w ubiegłym roku powodzeniem. Rok temu, kiedy filia multimedialna po raz pierwszy wprowadziła akcję, odzew czytelników był ogromny. Jednak, jak ocenia kierownik biblioteki, wpływ na to może mieć duża popularność tego zjawiska w kraju - niezależnie od ogólnopolskiej akcji – i w Wałbrzychu, gdzie nowe „biblioteki wolnych książek” wyrastają jak grzyby po deszczu.

Książkę „uwolnić”, czyli przynieść jedną, a zabrać inną, można już w ratuszu, w Starej Kopalni, w siedzibie Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest regał, gdzie słuchacze wymieniają się książkami, a jutro, w sobotę 17 czerwca, będzie można to zrobić także w Parku Sobieskiego od godz. 15.00.

Akcje tego typu organizowały także wałbrzyskie szkoły. Tydzień temu została otwarta czytelnia plenerowa z budkami dla książek przy bibliotece miejskiej i w parkach na terenie Szczawna-Zdroju.
Regał z wolnymi książkami jest też w centrali MBP-CK w Boguszowie-Gorcach (przy pl. Odrodzenia), swój stolik z wymienną lekturą od ponad roku mają też pracownicy wałbrzyskiego ZUS-u przy ul. Kasztanowej.Czytaj też:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: KSIĄŻKI W BUDKACH, CZYTELNIA POD CHMURKĄ (FOTO)
ATRAKCYJNY CZERWIEC W BIBLIOTECE POD ATLANTAMI

Tekst i foto: Magdalena Sakowska, wsp. ELW