Nasze miejskie instytucje dbają o to, byśmy nie nudzili się na domowej kwarantannie. Co proponują?

Historia Książa na żywo, bezpłatne e-booki, treningi, poznawanie sekretów Aqua Zdroju i wałbrzyskiego "białego złota". To tylko niektóre z propozycji wałbrzyskich miejskich instytucji kultury działających podczas społecznej kwarantanny wyłącznie on-line.


Aqua Zdrój


Szanowni Państwo, w poniedziałek 23 marca w samo południe zapraszamy na spotkanie w AQUA ZDROJU, oczywiście on-line.

Będziecie mieli szansę zobaczyć nasze obiekty, z zupełnie innej perspektywy, której nie mieliście szansy poznać wcześniej. Spotka się z Wami Piotr Rachwalski, Prezes AQUA ZDROJU. Jeżeli chcecie wiedzieć... jak zbudować stadion, ile osób wejdzie do Aqua-Zdroj Areny albo macie inne nurtujące was pytania, to będzie najlepsza okazja, żeby je zadać. Czekamy już dziś na Wasze propozycje. Pytania możecie wysłać na adres marketing@aqua-zdroj.pl lub zadać na żywo podczas naszej transmisji.

Widzimy się w AQUA ZDROJU na videoczacie w poniedziałek o 12.00.Aqua Zdrój zaprasza też na treningi prowadzone online przez trenerów. - Nie zatrzymujemy się i widzimy się codziennie popołudniu. Dajcie nam znać, jak wam się podobało i w jakich treningach chcielibyście uczestniczyć? - zachęcają pracownicy kompleksu. 


Biblioteka pod Atlantami

Wałbrzyska biblioteka w czasie zarazy zamknięta, ale każdego dnia o godz. 18 zaprasza na spotkania autorskie on-line. Link do Facebooka kolejnych twórców dostępnych danego dnia na żywo ogłaszany jest codziennie na profilu FB biblioteki.

Bibliotekarze wskazują też molom książkowym, jak znaleźć nieodpłatny dostęp do dobrej lektury oferowany przez: EMPIK i Legimi,  wolnelektury.pl, fantastykapolska.pl, chmuraczytanie.pl, polona.pl i ninateka.pl. 

- Czytelnicy zapisani do Biblioteki pod Atlantami mogą bezpłatnie korzystać ze zbiorów e-booków zgromadzonych i udostępnianych przez portal Legimi - to dziś 60000 e-booków! - zachęca biblioteka. Kody dostępu do Legimi można otrzymać z biblioteki drogą mailową. Wystarczy napisać na adres: wypozyczalnia@atlanty.pl. W treści maila podając swoje dane (imię i nazwisko, datę urodzenia oraz koniecznie numer karty bibliotecznej) i już można się cieszyć darmowa lekturą!

Dodatkowo, biblioteka podsyła czytelnikom quizy i propozycje kodów QR  do wykorzystania aplikacji ActionTrack (Good Books, Good Games), którą wystarczy pobrać na swój telefon. Jest całkowicie darmowa! Po uruchomieniu aplikacji prosimy zeskanować poniższy kod QR i pobrać grę. Zachęcamy do obserwowania bibliotecznego Facebooka.Muzeum Porcelany

Placówka na swoim profilu FB ma dla uwięzionych w domach najmłodszych odcinki wirtualnej wycieczki po muzeum z cyku #muzealnidetektywi. W każdym z nich prezentowany jest inny wycinek muzealnej ekspozycji z ciekawostkami dotyczącymi tych przedmiotów z przeszłością. Na koniec, jak zawsze, zagadka.


Stara Kopalnia

Na jej FB znajdziemy filmiki przypominające działalność wystawienniczą Starej Kopalni, w tym ostatnich wystaw. Nie brakuje też klipów gwiazd estrady oraz kabaretu, które wystąpiły w ostatnich miesiącach na terenie placówki. W cyklu #zostańwdomu ze Starą Kopalnią można też znaleźć m.in. sposób wykonania origami.Zamek Książ

Zamek na profilu FB prezentuje swoje walory - zdjęcia trasy turystycznej w oczekiwaniu na zwiedzających. Dodatkowo, pan Mateusz Mykytyszyn o godz. 14 zaprasza do relacji na żywo. Podczas codziennej dawki "Historii na żywo" można poznać ciekawostki dotyczące zamku, jego dawnych mieszkańców, współczesnego działania, a także niuanse historyczne Wałbrzycha oraz regionu doby Hochbergów.
Ekspert odpowiada na zapytania słuchaczy wpisywane pod postem relacji na żywo. Do tego w sobotę 21 marca na profilu Książa pojawił się ciekawy wykład Marty Dąbrowskiej "Gdzie są klejnoty księżnej Daisy?" z tego samego cyklu.

Polecamy:
Harcerze dają nam przykład - zostają w domu [ZOBACZ ZDJĘCIA]

oprac. ELW
fot. główne Elżbieta Węgrzyn