6 listopada 2021 podziwialiśmy iluminację w kolorze zielonym Muzeum Porcelany, Ratusza w Wałbrzychu, Starej Kopalni i Biblioteki pod Atlantami. Zobaczcie zdjęcia... Przeczytajcie, o co chodziło.

- 6 listopada 2021 o godzinie 19.00 Ratusz, Stara Kopalnia, Muzeum Porcelany oraz Biblioteka pod Atlantami zaświecą na zielono w geście solidarności z uchodźcami na granicy naszego Państwa z Białorusią. Nie bądźmy obojętni! - zapowiadano na miejskim profilu Wałbrzycha.

Matki na granice wzywały zaś: Niech cała Polska, każdy dom i budynek publiczny zaświecą 6 listopada o godz. 19:00, przez godzinę, zielonym światłem. Dajmy migrantom i uchodźcom jasny sygnał, że nie jesteśmy obojętne, obojętni, gdy na granicy naszego państwa z Białorusią łamane są prawa człowieka.


RatuszMuzeum PorcelanyBiblioteka pod AtlantamiStara KopalniaWarto przypomnieć, że podświetlanie budynków miejskich na zielono ma swoje dłuższe korzenie. W 2020 roku takie działanie miało miejsce 6 października - akcja miała upamiętnić Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

Przykładowe akcje lokalnych instytucji wiążące się z większymi akcjami społecznymi:

6 października 2020 - wieża widokowa Starej Kopalni podświetlona na zielono - Stara Kopalnia: Dlaczego dziś wieżę podświetlą na zielono?

24 marca - Godzina dla Ziemi - aby uczestniczyć w tym międzynarodowym wydarzeniu, wystarczy w sobotę 24 marca, o godz. 20:30, wyłączyć światła w domu na godzinę. - Przed nami Godzina dla Ziemi. Weźmiecie udział?

2 kwietnia w Światowy Dzień Autyzmu - budynki publiczne i instytucje podświetlane są na niebiesko - w tej akcji również bierze udział Stara Kopalnia.

21 września w Międzynarodowy Dzień Pokoju, o godz. 18:00 w całej Europie dzwonią się dzwony. W akcji tej bierze udział m.in. Bazylika Mniejsza w Krzeszowie - Dlaczego w piątek rozdzwonią się dzwony?

11 listopada 2019 roku gmachy w Polsce i na całym świecie ubrały się w biało-czerwone barwy w stuletnią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - 11 listopada 2018: Biało-czerwony Wałbrzych, region, świat [FOTO]  


oprac. ELW
fot. Elżbieta Węgrzyn; Ryszard Burdek (archiwalne)