Konkurs fotograficzny "Wałbrzych Moje Miasto", znany jako FotoWalbrzych każdego roku zachęca amatorów fotografii do uwieczniania piękna Wałbrzycha. Jakie zdjęcia zyskały najwyższe uznanie wśród jury i internautów? Prezentujemy najpiękniejsze fotki i przypominamy ich autorów.
Miejski konkurs fotografii odbywający się na stronie - https://fotowalbrzych.pl - trwa nieprzerwanie od 2016 roku, a każdego miesiąca napływają na niego nowe, interesujące zdjęcia prezentujące kolejne aspekty życia Wałbrzycha uwiecznione przez amatorów fotografowania. W ciągu tych lat wielu mieszkańców Wałbrzycha przekonało się, że ich zdjęcia, robione dotąd jedynie dla własnej przyjemności, cieszą również innych i podobają się oglądającym. Nie bez znaczenia są też nagrody finansowe. 


W minionym roku wyróżniono mniej zdjęć niż w latach poprzednich, prezentujemy poniżej. Wciąż oczekujemy na decyzję, kto wygra nagrodę główną - 1200 zł - za "zdjęcie roku". Przypominamy, że szansę mają wyróżnieni w rywalizacjach cząstkowych...  


Najlepsi w 2020 roku w kolejnych miesiącach:

I - nagroda komisji - Marta Halemba-Wołodźko
I - nagroda internautów - Wojciech Świeściak
II - nagroda komisji -Robert J B
II - nagroda internautów - Marta Makandasis
III - nagroda komisji -Marta Halemba-Wołodźko
III - nagroda internautów - Dorota Kus

IV - nagroda komisji - brak
IV - nagroda internautów - brak
V - nagroda komisji - Kamil Kot
V - nagroda internautów - e.b
VI - nagroda komisji - Pamela Pachuta
VI - nagroda internautów - Paweł Grochala

VII-VIII - nagroda komisji - e.b
VII -VIII- nagroda internautów - ku d
IX - nagroda komisji - Robert Czastkiewicz
IX - nagroda internautów - Paweł Grochala

X - nagroda komisji - Michał Jabłoński
X - nagroda internautów - Dorota Kus
XI - XII - nagroda komisji - czekamy na werdykt
XI - XII - nagroda internautów - Najwięcej głosów internautów - Michał Jabłoński
W 2021 roku konkurs zmienia formułę, i zamiast rywalizacji comiesięcznej został podzielony na etapy kwartalne. Nagrody pieniężne i pakiety promocyjne przyznawane będą co kwartał w każdej kategorii tematycznej - pisaliśmy o tym - Konkurs FotoWalbrzych w 2021 roku zmienił formułę . Decyzja ta zapadła po spadku zainteresowania bitwą na zdjęcia w trudnym roku 2020, w czasie gdy wychodzenie z domu dla przyjemności i możliwość fotografowania była mocno ograniczona. 

Przypominamy, że:
- w 2016 roku wyróżniono łącznie 18 zdjęć, spośród nich wybrano fotografię roku, której autorem jest Damian Posadzy, 26-letni mieszkaniec Piaskowej Góry.
- Natomiast w roku 2017 wyróżniono 24 zdjęcia, a główną nagrodę za zdjęcie roku otrzymała pani Barbara Rawa, również z Piaskowej Góry.
- W 2018 roku laureatem konkursu i zdobywcą nagrody o wysokości 1200 zł został Bartek Połotczak, który zrobił księżycowe zdjęcie kościoła p.w. św. Józefa Oblubieńca na Sobięcinie.
- w 2019 roku zdjęcie zwycięskie to nastrojowy wieczorny Ratusz sfotografowany od strony ul. Sienkiewicza autorstwa Krzysztofa Pytla.


Polecamy wyróżnione zdjęcia z lat poprzednich:
Konkurs FotoWalbrzych w 2021 roku zmienił formułę
Konkurs Foto Wałbrzych: Najpiękniejsze zdjęcia w roku 2019 [FOTO]
Wałbrzych: Oto autor najpiękniejszego zdjęcia z 2018 roku [FOTO]
Konkurs FotoWalbrzych: Najpiękniejsze zdjęcia Wałbrzycha 2017
Konkurs Foto Wałbrzych - zobacz najpiękniejsze zdjęcia 2016oprac. ELW
fot. Konkurs FotoWalbrzych