Data wydarzenia: 06.11.2019 12:00 - 06.11.2019 18:00
Miejsce wydarzenia: Teatr Lalki i Aktora,

Filmowcy ponownie zawitają do Wałbrzycha tej jesieni - można się już szykować na casting do serialu. Kiedy i gdzie? I do tego wiemy, że będzie u nas powstawał jeszcze jeden serial. Historyczny.


Tajemniczy serial

Agencja Aktorska EDWIN FILM z Wrocławia poszukuje statystów z Wałbrzycha i okolicy do udziału w nowym serialu.

- Jego tytułu niestety nie możemy zdradzić, ale
będzie emitowany w jednej z największych platform cyfrowych. Część zdjęć realizowana będzie w Wałbrzychu, dlatego poszukujemy statystów i statystów epizodystów z Wałbrzycha i okolicy - mówią przedstawiciele agencji.

Serial będzie kręcony u nas w listopadzie i grudniu tego roku. Agencja poszukuje młodzieży szkolnej, licealnej i studentów: kobiet i mężczyzn w wieku 8 - 30 lat, osób w wieku średnim, a także emerytów i rencistów.

- Jednym słowem każdy mieszkaniec Wałbrzycha może wziąć udział w castingu. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia, każdą chętną osobę zapraszamy do statystowania! Podczas castingu wypełnicie Państwo ankietę statysty, w której poprosimy o podanie swoich danych kontaktowych, wymiarów (centymetry przygotujemy) oraz wykonamy Państwu fotografie do bazy statystów - mówią organizatorzy castingu.

Casting (zapisy do bazy statystów) odbędzie się 6 listopada (środa) w Teatrze Lalki i Aktora, ul. Jana Brzechwy 16, 58-300 Wałbrzych, w godzinach od 12.00 do 18.00 (Mała Scena, wejście od ulicy Kopernika). Telefon kontaktowy do agencji:
71 780 50 59 (od 9.00 do 17.00).Dom Pod Dwoma Orłami

To nie jedyny serial, który będzie powstawał u nas w najbliższych miesiącach. Wiosną 2018 roku pojawiła się wiadomość, że Waldemar Krzystek, twórca seriali "Anna German" i "Mała Moskwa", będzie u nas SZUKAŁ PLENERÓW do swojej nowej historycznej produkcji. I tak się stało. Zdjęcia do tego serialu są właśnie kręcone we Wrocławiu, a nosi on tytuł "Dom pod Dwoma Orłami" i powstaje na zamówienie Telewizji Polskiej. Przedstawia dzieje trzech pokoleń kobiet z tej samej rodziny, pochodzącej z Kresów, a zamieszkałej we Wrocławiu. Będzie dziesięć odcinków. W rolach głównych: Małgorzata Zajączkowska, Agnieszka Mandat i Sonia Mietlica. Wiemy, że oprócz Wrocławia filmowcy odwiedzą także Wałbrzych i Zagórze Śląskie, a w serialu pojawi się motyw Złotego Pociągu.

Opis:

Jest lato 1997 roku, powódź tysiąclecia zalewa Wrocław. Piwnica i parter starej, poniemieckiej willi, nazwanej „Domem pod Dwoma Orłami” staje w wodzie. To rodzinny dom Marianny, studentki architektury i Heleny- jej perfekcyjnej matki, okulistki oraz Babci Marianny - Zofii Szablewskiej, która po wojnie została repatriowana z Wołynia, a wcześniej przeszła koszmar zimowej wywózki do Kazachstanu i katorżniczej pracy w sowieckim łagrze, która straciła swój dom i wszystkich bliskich. Nie straciła jednak hartu ducha i jest przeciwieństwem Heleny: ciepła, żywiołowa, kocha do szaleństwa Mariannę. Te trzy kobiety mieszkają w domu pełnym poniemieckich przedmiotów i duchów.  Babcia Zofia w najbardziej dramatycznym momencie powodzi doznaje udaru i helikopter zabiera ją do szpitala. Kiedy woda opada, w piwnicy zapada się posadzka. Marianna odkrywa skrytkę, a w niej zdjęcia i pamiętnik jakiejś Lisy Weber. Marianna ślęczy nad zapiskami ze słownikiem i wypiekami na twarzy. Bezimienne duchy tego domu odzyskują twarze, rodzina Weberów „wraca” do zbudowanej przez siebie willi…

Epizody wrocławskie są kręcone w październiku i listopadzie, zimą filmowcy przeniosą się w inne regiony Dolnego Śląska. Serial trafi na ekrany wiosną 2021 roku.

O filmach kręconych w naszym mieście i okolicy:
WAŁBRZYCH I REGION: ZNÓW MOŻNA U NAS SPOTKAĆ EKIPY FILMOWCÓW (FOTO)
WAŁBRZYCH: STATYŚCI SPOTKALI SIĘ NA PREMIERZE "FIGHTERA" (FOTO)
KLATKA: JAK STARY AUTOBUS STĄD ZAGRAŁ W FILMIE O MMA (FOTO)
2018 - WAŁBRZYCH I REGION PRZYCIĄGA FILMOWCÓW JAK MAGNES (FOTO, FILM)
FILM POWIERNIK: ZDJĘCIA ZAKOŃCZONE (FOTO)
POWIERNIK POKAŻE ŚWIATU HISTORIĘ OKOLIC WALIMIA [FOTO]
ZAMEK KSIĄŻ CORAZ WAŻNIEJSZY NA MAPACH FILMOWCÓW (FOTO)
WAŁBRZYCH: FILM - BRIGITTE BARDOT CUDOWNA - KRĘCONY W ZAMKU KSIĄŻ (FOTO)

WAŁBRZYCH: SERIAL NETFLIXA - ZDJĘCIA RÓWNIEŻ W ZAMKU KSIĄŻ
SOWIECI RABOWALI I PALILI W ZAMKU KSIĄŻ [FOTO]
FILMOWCY GOŚCILI W KSIĄŻU. JAKIE FILMY TU POWSTAŁY?
PASIKOWSKI KRĘCI W GŁUSZYCY
EKIPA FILMOWA NAGRYWAŁA W KOLEGIACIE
CIEMNO, PRAWIE NOC - I O CZYM MÓWIĄ GWIAZDY? (FOTO)
WAŁBRZYCH: CZEMU FILMOWCY UPODOBALI SOBIE ŚRÓDMIEŚCIE (FOTO)Opr. MS
Foto: Magdalena Sakowska, zdjęcie Waldemara Krzystka: Elżbieta Węgrzyn