Która z lubianych przez wałbrzyszan wież idzie do licytacji, jakie usługi medyczne można otrzymać za wrzut do puszki, co z tym mają wspólnego taksówki i wielka pizza, co będą robić seniorzy i dzieci, jakie gwiazdy podzieliły się prezentami na licytację, jakie imprezy będą miały miejsce? Odpowiedzi poniżej. W tym roku być może Wałbrzych pobije kolejny WOŚP-owy rekord.


Pełny program niedzieli 13 stycznia w Starej Kopalni - Wałbrzych: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2019.

Ciekawostki związane z WOŚP w powiecie i regionie.

Tak będą pomagać SPORTOWCY.

A tak kino Apollo: Wałbrzych: Film - Zimna wojna - za bilet w kształcie serca!

Wałbrzyski Ośrodek Kultury już w czwartek 10 stycznia zrobi małą przygrywkę.
Spektakl „Ale Bajzel!” to opowieść o Psie Bajzlu, który stracił swojego największego przyjaciela… A dlaczego i jak to się stało, zobaczycie już 10 stycznia o 18.00 r. w WOK-u na Piaskowej Górze. Spektakl dla dzieci i dorosłych powstał w ramach projektu "Sztuka z Rozumieniem", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wstęp bezpłatny, ale fajnie będzie jak wrzucicie coś do puszki!


Widoczny na głównym zdjęciu bardzo sympatyczny szczawieński obiekt można licytować od 1000 zł w górę. Zwycięzca zostanie na cały rok honorowym właścicielem Wieży Anny. Będzie też oczywiście trzygramowe złote serduszko za 1000 zł (cena wywoławcza) i pierścionek podarowany przez pewną panią, również cenny. Oraz krawat Roberta Biedronia. Prezenty i autografy dołożyły też Patrycja Markowska, Małgorzata Kożuchowska oraz zespół Kat. WCIĄŻ MOŻNA DONOSIĆ.


W niedzielny poranek po raz kolejny będzie kwestował prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Będzie go można spotkać na Piaskowej Górze, Podzamczu i w Śródmieściu z 11-letnią córką, jeśli nie zmarznie (córka). Jak zauważył prezydent, będzie się trzeba nauczyć kilku podręcznych zwrotów w języku ukraińskim, ponieważ rok temu w Śródmieściu w niedzielny poranek przeważali Ukraińcy idący do pracy.


Na ulice wyjdzie 224 wolontariuszy. Najmłodszy ma około trzech lat, najstarszy dużo więcej. A puszek będzie więcej niż wolontariuszy, niektóre już od kilku dni stoją w sześciu miejscach w Wałbrzychu: w pizzerii, szkole językowej, studiu laserowym, sklepie na Podzamczu i fabryce na strefie. Wprawdzie nie mieliśmy nigdy przypadku napadu na wolontariusza, albo fałszywego wolontariusza, trzeba jednak pamiętać, jak wygląda puszka i zwrócić uwagę, czy banderole ma w całości.W trakcie wydarzenia Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa podstawi na Starej Kopalni swój mobilny punkt poboru krwi i życiem też będzie można się podzielić - już od godz. 13.00.

Dla dzieci przygotowało coś Kids Tech.
Za wrzut do puszki przedszkolaki będą mogły się zabrać do wspólnego budowania kolorowego, pełnego atrakcji i niespodzianek parku zabaw i rozrywki z jeżdżącym, programowalnym pociągiem CODING EXPRESS Lego DUPLO Education, a dzieci w wieku 7-12 lat mogą wziąć udział w warsztatach z robotyki, w trakcie których zbudują, zaprogramują i przetestują roboty z Lego. W związku z ograniczoną ilością miejsc obowiązują zapisy mailowe: walbrzych@kidstech.pl (warsztat I – od 15:00 do 16:00 oraz warsztat II od 17:00 do 18:00).
W Orkiestrę po raz drugi włącza się przychodnia na Piaskowej Górze: oto pełny zestaw proponowanych usług wraz z nowościami. Temat główny: reumatyzm i ortopedia. Nowość: fala uderzeniowa. I jeszcze witaminoterapia, która ma pomóc przezwyciężyć skutki niezbyt obfitującej w prawdziwe witaminy współczesnej żywności. Wszystko za wrzut do puszki. W wydarzeniu wezmą też udział wałbrzyskie Amazonki.Oryginalną propozycję ma Taxi Śnieżka. Będzie można wylicytować kilka godzin pracy na fotelu operatora firmy taksówkarskiej i, jak mówił jej prezes, Szczepan Marewicz, przekonać się, że zarządzanie pięćdziesięcioma autami na mieście wcale nie jest takie proste, podobnie jak spełnianie oryginalnych często żądań klientów co do wezwanej taksówki i jej kursu. Do tego ma się pojawić ogromna pizza upieczona - jeśli uda się przezwyciężyć trudności techniczne - przez zaprzyjaźnioną pizzerię z logo tejże pizzerii, firmy taksówkarskiej i WOŚP.

Niespodziankę przygotowała również młoda jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Wałbrzycha. Stworzona w ramach OSP Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza oraz młodzież z klas strażackich IV LO wesprą WOŚP. - Zaczynamy od godz. 14 razem z 10-12 pełnoletnimi uczniami z klas strażackich z Wałbrzycha, oraz dziesięcioma strażakami ochotnikami z psami. Będziemy  naprzemiennie prezentować naszych ratowników oraz psy poszukiwawczo-ratownicze, opowiemy jak pracują nasze psy, a ja i jeszcze jeden kolega będziemy kwestować na terenie Starej Kopalni oraz jej najbliższego otoczenia - mówi Tomasz Kwiatkowski, prezes OSP Wałbrzych.       

Muzeum Porcelany
będzie można tego dnia zwiedzać za wrzut do puszki. Przypominamy, że czeka tam ciekawa WYSTAWA WSPÓŁCZESNEGO MALARSTWA.
W Orkiestrze pierwszy raz weźmie udział Dom Seniora "Jantar" w Rybnicy Leśnej. Każdy, kto tam się uda, będzie mógł za wrzut do puszki otrzymać piękne rękodzieło seniorów, będzie też koncert i kiermasz. Pensjonariusze czekają na niedzielę z niecierpliwością.

Tak się tradycyjnie włączy OSK Podzamcze:


Przypominamy: wolontariusze będą na wałbrzyskich ulicach już od porannych godzin niedzieli 13 stycznia. A za wrzucone do puszek środki pojawi się nowy sprzęt dla dziecięcych szpitali.


Tekst i foto: Magdalena Sakowska, użyczone: WOK
wsp. ELW