Magiczna iluminacja fontanny, wyjątkowe dekoracje latarni i ozdobne figury świątecznych bombek od 5 grudnia tworzą świąteczną atmosferę w Wałbrzychu. Warto już teraz, w ramach przedświątecznych przygotowań, zaplanować spacer ulicami miasta, które na czas Gwiazdki i nie tylko, zostanie zaczarowane światłem.

Choinka miejska i fontanny


Zimowe dekoracje rozświetlają niemal całe miasto. Świąteczną odsłonę Wałbrzycha stworzą nie tylko dekoracje latarniowe, których w tym roku można naliczyć się aż 14 rodzajów, ozdobne choinki, ale przede wszystkim przestrzenne figury świetlne o tradycyjnym kształcie bombek, które są motywem przewodnim tegorocznej metamorfozy.W samym sercu miasta stoi bogato udekorowana, stożkowa choinka, a latarnie wokół Rynku wieczorową porą nabierają odświętnego charakteru dzięki świetlistym, złotym koronom z migoczącymi kurtynami ozdobnymi bombkami.Centralnie położona na Placu Magistrackim uśpiona zimą fontanna rozbłyskuje tysiącami imitujących wodę światełek, również ta na Rynku mieni się odcieniami błękitu wśród złocistych, fantazyjnych dekorów.

Bombka tu, bombkowa brama tam

Najpiękniejszymi dekoracjami w mieście są jednak wolnostojące dekoracje w kształcie bombek, które ozdabiają Wałbrzych. Wśród nich pojawiła się błyszcząca, niebieska, przez którą można przejść czy niezwykle ozdobna, świetlista, udekorowana złotymi gwiazdami, a także błyskająca punktami świetlnymi bombka z kokardą przypominająca zapakowany prezent.Wielką atrakcją z pewnością jest świetlny fotopunkt w postaci złotej bombki ze srebrzystym wnętrzem. Fani świątecznych selfie  mogą wykonać serię zdjęć, siadając w samym środku tej przestrzennej dekoracji.Wśród odświętnych ozdób w mieście pojawiły się także wieloramienne, strzeliste rondowce oraz prawie 7-metrowa, stożkowa, wypełniona tysiącami srebrnych, złotych i czerwonych bombek choinka.Ulice i place

To nie wszystko. Spacerujący wzdłuż ulic Kopernika i Limanowskiego oraz na Placu Rycerskim z pewnością docenią migające, stożkowe kurtyny świetlne ze złotymi śnieżynkami. Dekoracje zawisły już przy Kusocińskiego i ulicy Głównej. Ciekawe elementy znajdą swoje miejsce na ulicy Słowackiego (od ul. Limanowskiego) – są to dekorowane rudozłotymi i fioletowymi bombkami świetliste abażury.Na tej samej ulicy oraz przy Gdańskiej pojawiły się 5-metrowe świetlne przewieszki z efektem błysku.Plac Solidarności z kolei otoczyły złote dekoracje latarniowe z królewskimi koronami, a świetlista, ozdobiona śnieżynkami i gwiazdami stożkowa choinka cieszy oczy przy Planu Grunwaldzkim.
Przejazd miastem w girlandach światła

Świąteczny blask dotarł również na Piaskową Górę. Przebiegającą przez centrum dzielnicy ulicę Broniewskiego ozdobiło ponad 50 wachlarzowych dekoracji latarniowych ze złotymi gwiazdami. Kontynuacją świetlnego szlaku jest ulica Sokołowskiego, gdzie dodatkowo umieszczone zostały świetliste, gwiezdne kompozycje, które zobaczymy również na Rondzie 1 Maja na Sobięcinie. Urokliwe ozdoby na latarniach pojawiły się także wzdłuż Niepodległości – od Sikorskiego do Świdnickiej na Podgórzu, a także na Placu Górnika w Nowym Mieście.

Przemianie uległa również przestrzeń na Podzamczu. Skrzyżowanie Wieniawskiego – Podwale – Gagarina-De Gaule'a ożywiły iskrzące dekoracje z koronami złożonymi z gwiazd. Z kolei złączenie ulic Wrocławskiej, Uczniowskiej i De Gaulle'a udekorowane zostały przestrzennymi, abażurowymi motywami. Przy Wrocławskiej stoi okazałe świetlne drzewo. Na Rusinowej wzdłuż ul. Bystrzyckiej pojawią się fantazyjne, kolorowe, świetlne choinki.

Gwiazdkową metamorfozę Wałbrzycha będzie można oglądać do 31 stycznia 2020 r.


Ozdobili nie tylko Wałbrzych

Za projekt i wykonanie świątecznych iluminacji odpowiada firma Multidekor, która w swoim portfolio ma ponad tysiąc realizacji dla miast i galerii handlowych w Polsce i za granicą. Multidekor to polska firma, mająca na swoim koncie realizacje dla miast i prestiżowych galerii handlowych w Polsce i na świecie, w tym w Moskwie, Paryżu, Madrycie, Mediolanie czy Londynie. Jest autorem koncepcji i wykonawcą Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie oraz Parku Oliwskiego w Gdańsku. Od lat rozświetla też Warszawę, Łódź czy Kraków.


Inne iluminacje...
Wałbrzyskie fontanny stroją się i szykują na zimę [FOTO]
Boguszów: Świąteczne ozdoby przed Ratuszem i na Rynku już gotowe [FOTO]
Zamek Książ zabłyśnie świątecznym blaskiem. A Palmiarnia? (FOTO)
WAŁBRZYCH: OGRODY ŚWIATŁA, TARASY ZAMKU KSIĄŻ (FOTO I FILM)Iluminacja 2018
Wałbrzych: Rozświetlona choinka i Mikołaj witali w Rynku [FOTO]
Wałbrzych: Trwa Jarmark Świąteczny. Zapraszamy pod jemiołę! [FOTO]
Wałbrzych: Jarmark świąteczny 2018 z niespodzianką pod jemiołą!.

Wałbrzych: Świąteczna iluminacja zamku Książ [ZDJĘCIA]

Wałbrzych szykuje się do świąt, wieszają ozdoby świetlne [FOTO]
Wałbrzych: Fontanny wyłączone, czas na ozdoby świąteczne!

ZAMEK KSIĄŻ: TAKI BYŁ ŚLUB HRABIANKI VON HOCHBERG (FOTO)Iluminacja 2017
Najwyżej położony Rynek w Polsce zdobi nowa choinka [FOTO]
Wałbrzych: Zapalili światełka na miejskiej choince [FILM i FOTO]
Wałbrzych: Trwa montaż ozdób świątecznych. Gdzie będą nowe?
Wałbrzyskie fontanny zapadły już w sen zimowy [FOTO]


Iluminacja 2016

NOWA CHOINKA I ŚWIĄTECZNA ILUMINACJA
NOWE OZDOBY ŚWIĄTECZNA WKRÓTCE W WAŁBRZYCHU
KAMIENNA GÓRA TEŻ Z NOWĄ CHOINKĄ I RENIFEREM
W STARYCH BOGACZOWICACH JUŻ ŚWIĄTECZNY NASTRÓJ (ZDJĘCIA)
GŁUSZYCKIE BETLEJEM JUŻ W PRZYGOTOWANIU
PIASKOWA GÓRA - MIESZKAŃCY JUŻ UBRALI CHOINKĘ
CZARNY BÓR: CHOINKA JUŻ ŚWIECI
MUZEUM PORCELANY: ILUMINACJA PRAWIE JUŻ GOTOWA
fot. Elżbieta Węgrzyn, Magdalena Sakowska oraz JK