Ze sprzątania świata i sadzenia roślin zrobiło się w Wałbrzychu duże święto. Czego tam nie było! Do tego w Śródmieściu przybyło nam drzew i nie tylko drzew. Zobaczcie zdjęcia!


To nie była miła wiosna ani lato w Wałbrzychu, nie było dni miasta, festiwali na powitanie i pożegnanie lata, wielu dużych imprez sportowych, koncertów w plenerze. a ostatnio odwołano nawet Kolor Fest. Tym sympatyczniejszy mógł się okazać piknik ekologiczny w samym sercu miasta: prezydenci sadzili, było Koło Fortuny, ramka bohatera sprzątania świata, stoisko Komisji Europejskiej, liczne atrakcje dla dzieci. Nie zabrakło nawet food trucków, pod arkadami Biblioteki pod Atlantami można było kupić coś do czytania, a w Rynku królowała Baba Jaga. Też eko.

A na Placu Magistrackim popularna radiostacja świętowała swój jubileusz w stylu eko - była więc edukacyjna strefa recyklingu, wypożyczalnia rowerów, warsztaty, na których można się było nauczyć, jak wyprodukować własne ekologiczne mydło i proszek, wystawy dzieł artystycznych zrobionych z odpadów i dużo konkursów. Powstało też trochę karmników. I można było zobaczyć specjalny ekologiczny pojazd.Natomiast przy zabytkowym budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 na ul. Limanowskiego dziennikarze radia wraz z prezydentem, panią wiceprezydent i mieszkańcami posadzili na pamiątkowym skwerze 30 grabów kolumnowych.
Pamiętajmy, że w kolejny weekend czeka na nas również spora impreza w Śródmieściu: WAŁBRZYCH: FOOD TRUCKI W CENTRUM MIASTA I KASIA KOWALSKA.Czytaj też:
WAŁBRZYCH: SPRZĄTANIE I SADZENIE ZAKOŃCZY WIELKA IMPREZA
WAŁBRZYCH: AKCJA DRZEWO I BLUSZCZ - CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO? (FOTO)
WAŁBRZYCH WRACA DO LASU: PREZYDENT ZAPRASZA DO UDZIAŁU W AKCJACHOpr. MS
Foto: JK