Data wydarzenia: 13.02.2019 19:00 - 13.02.2019 21:00
Miejsce wydarzenia: Duża Scena Taar Dramatyczny w Wałbrzychu

Tego jeszcze nie było ani w naszym mieście, ani w regionie. Jeszcze do 11 lutego można zapisać się na pierwszy semestr Obserwatorium - Otwartego Uniwersytetu Teatru. Będą wykłady, warsztaty, a także tańsze wejściówki, indeksy i zaliczenia, a wraz z nimi możliwość poznania teatru od podszewki.

Teatr zaprasza studentów

- Obserwatorium to nasz nowy projekt edukacyjny skierowany do osób dorosłych powyżej 16 roku życia. Do tej pory wiele naszych działań kierowaliśmy do młodzieży i seniorów, w przypadku Otwartego Uniwersytetu Teatru takiego rozróżnienia nie ma. Celem Obserwatorium jest pogłębienie rozmowy o teatrze poprzez osoby poszukujące nowej pasji i chcące poznać działania teatru nie tylko z perspektywy widza - wyjaśnia Dorota Kowalkowska, pedagog Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.
Zgłaszać się do Obserwatorium można jeszcze do 11 lutego do godz. 17, niezdecydowani powinni przyjść 7 lutego o godz. 18 do teatralnego Foyer i poznać szczegóły. Nabór trwa w internecie. - Wystarczy wypełnić formularz dostępny na naszej stronie i uiścić odpłatność 38 zł za pierwszą sesję. W ramach tej odpłatności studenci otrzymają legitymacje i indeks, a także bilety na spektakle premierowe oraz kontekstowe w promocyjnej cenie 11 zł za wejściówkę. Cały cykl "roku akademickiego" liczy cztery sesje od lutego do grudnia 2019 - zaznacza Tomasz Jękot z wałbrzyskiego teatru. Każda sesja to spektakle premierowe w promocyjnych cenach, spektakle kontekstowe, uczestnictwo w czytaniach teatralnych, wykładach specjalistycznych oraz innych spotkaniach.

Kiedy indeksy?

-Przygotowaliśmy dodatkowo ćwiczenia z możliwością poznania pracy naszych teatralnych pracowni i uczestnictwa w próbach. Spotkania zaplanowane są na popołudnia i weekendy średnio raz na dwa tygodnie, czyli bez problemu można je połączyć z życiem zawodowym i osobistym - dodaje Kowalkowska.  
Zainteresowanych zapraszamy na Dzień Otwarty teatru 7 lutego o godz. 18, 13 lutego o godz. 19 odbędzie się uroczysta immatrykulacja na Dużej Scenie z wykładem prof. Krystyny Duniec. - Zależy nam na tym, by dzięki naszemu Uniwersytetowi Otwartemu odbiorcy uczestniczyć w życiu teatru w sposób kompleksowy i mogli patrzeć na spektakle z szerszej perspektywy - wyjaśnia pedagog teatru.
Zainteresowani powinni się spieszyć ze zgłoszeniem, ponieważ lista studentów ma liczyć maksymalnie 50 osób, a teatr otrzymał już około 30 zgłoszeń.


Elżbieta Węgrzyn