Data wydarzenia: 08.09.2021 19:00 - 12.09.2021 18:00
Miejsce wydarzenia: Lokalizacje w tekście

To jedna z lubianych imprez odbywających się blisko Wałbrzycha - tym razem też będzie można zobaczyć gwiazdy, a w środę jeden z zespołów występuje u nas. Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny!


VII Festiwal im. Włodka Szomańskiego "Nie tylko gospel!" to tradycyjna wrześniowa impreza gminy Mieroszów. Tym razem zawita też do Wałbrzycha.

Dziś, 8 września, z okazji początku nowenny do Matki Bożej Bolesnej, która poprzedza odpust 15 września, odbędzie się w naszej kolegiacie po Mszy św. wieczornej, czyli o 19.00, okolicznościowy koncert znanego w Polsce i na świecie zespołu Spirituals Singers Band, pod tytułem: “Litania do Polskich Świętych – Santo Subito” - muzyka Włodzimierza Szomańskiego, słowa Dariusz Czajkowski. Wstęp wolny. Na chętnych do wzięcia udziału w koncercie z Mieroszowa o godz. 18.00 w Rynku będzie czekał bus, który później ich odwiezie.

Od 10 września organizatorzy zapraszają już do Mieroszowa na dalsze festiwalowe imprezy. W piątek w programie koncert inauguracyjny w wykonaniu zespołu "Roderyk" o 18.00 w Rynku, a po nim, o 19.00 w amfiteatrze na Parkowej Górze "Krzyżacy Rock-Opera" z Tadeuszem Seibertem w roli Zbyszka.

W sobotę 11 września warsztaty wokalne z Olgą Szomańską (11.00), finał konkursu wokalnego „Szklany Szomol 2021” oraz koncert zespołu "Artrio" (18.00) - wszystko w sali Mieroszowskiego Centrum Kultury.

W niedzielę 12 września o 18.00, również w sali MCK, znany spektakl „Telewizja kłamie" z Tamarą Arciuch, Bartoszem Opanią, Bartoszem Kasprzykowskim i Adamem Fidusiewiczem w rolach głównych.

 
Zapowiedź organizatorów: Teatr Komediowy w gwiazdorskiej obsadzie. Treścią jest realny, dzisiejszy świat zamknięty w dobrej zabawie i z przednim humorem. Scenariusz napisał Michał Paszczyk, którego znamy z kabaretu „Paranienormalni”, a wyreżyserował razem z Bartkiem Kasprzykowskim. Żeby pokazać całą prawdę o przekłamaniach w telewizji, aktorzy wcielają się w postacie znanych prezenterów. Pokazują, co dzieje się w na oczach telewidza, ale i to, co się dzieje po wyłączeniu kamer i zejściu z wizji. Dokładnie wtedy, kiedy telewizyjny uśmiech schodzi im z twarzy. A wystąpią: Tamara Arciuch jako Małgosia Różenek, Bartosz Opania jako Krzysztof Zniemiec, Adam Fidusiewicz jako Marcin Prochop i Bartek Kasprzykowski jako Krzysztof Wybisz. Najważniejsza jest publiczność jako telewidz, mogąca wybrać sobie program, który chce oglądać. A do wyboru ma TVP, TVN, Polsat, TV Trwam. Co nam obiecują autor i reżyser? Że bawić się będziemy doskonale i popłaczemy się… ale ze śmiechu.

Na wszystkie wydarzenia festiwalu wstęp wolny.


Tak było kilka lat temu:
Barbara Kurdej-Szatan na zakończenie festiwalu (FOTO)


Opr. MS

Foto użyczone: organizatorzy