Data wydarzenia: 06.01.2022 11:00 - 06.01.2022 15:00
Miejsce wydarzenia: Lokalizacje w tekście

W tym roku po roku przerwy będą w naszym mieście i powiecie organizowane Orszaki Trzech Króli w czwartek 6 stycznia. Gdzie pojawi się nowy i czy będzie lubiana żywa szopka? A co ciekawego w orszaku u sąsiadów?


W Kościele katolickim 6 stycznia obchodzona jest uroczystość Objawienia Pańskiego, w polskiej tradycji nazywana świętem Trzech Króli. W czwartek pod hasłem „Dzień dziś wesoły!” Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami blisko tysiąca miejscowości w Polsce i poza jej granicami. Tradycja ta ma już 13 lat.

Orszak Trzech Króli to przedstawienie jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Mimo że scenariusz imprezy jest wszędzie bardzo zbliżony, bo „napisany” już 2000 lat temu, to w poszczególnych miejscach nie brakuje lokalnego kolorytu udowadniającego, jakie bogactwo zwyczajów tkwi w polskiej tradycji bożonarodzeniowej. Według zapewnień organizatorów Orszak Trzech Króli w 2022 roku odbędzie się zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Sanepidu. 

O Wałbrzychu już pisaliśmy: WAŁBRZYCH: ORSZAK TRZECH KRÓLI 2022 PRZEJDZIE MIASTEM.

Walim - parafia p. w. św. Barbary

Ogłoszenie organizatorów: W tym dniu po raz pierwszy będziemy chcieli zorganizować w Walimiu Orszak Trzech Króli. Zapraszamy wszystkich na godz. 11.40 przed kościół św. Barbary, skąd wyruszymy ze śpiewem na ustach do kościoła św. Jadwigi (prosimy o przygotowanie we własnym zakresie koron). O 12.00 uczestniczyć będziemy we Mszy św., a po Eucharystii odbędzie się wspólne kolędowanie ubogacone przez występ zespołu Wesołe Nutki. Tradycyjnie w to święto będzie można nabyć kadzidło i kredę do oznaczenia domu. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na pomoc misjom.Głuszyca - parafia p. w. Chrystusa Króla

Ogłoszenie organizatorów: Zapraszamy na Orszak Trzech Króli. Głuszyca 15:00 Ogród Jordanowski w Głuszycy. Przejście na plac przy kościele Chrystusa Króla. Żywa szopka.

Stare BogaczowiceI Świdnica z osiołkami

W czwartek 6 stycznia o godz. 14.00 wyruszy Orszak Ziemi Świdnickiej z pl. św. Jana Pawła II. Po raz kolejny gościnnie na ulicach Świdnicy będzie można zobaczyć osiołki z Akademii Animaloterapii w Lubachowie.Ogłoszenie organizatorów: Usłyszymy też koncert kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej II stopnia w Świdnicy. Ale to nie wszystko. Wspólnoty parafialne szykują ciepły poczęstunek, a na trasie Orszaku usłyszymy orkiestrę. Orszak organizujemy zgodnie ze wszelkimi przepisami sanitarnymi, dlatego uprzejmie prosimy o przyjście w maseczkach.


W 2021 z powodów epidemicznych z organizacji tych imprez zrezygnowano - Z powodu epidemii Orszak Trzech Króli 2021 w Polsce w nowej odsłonie

Zobacz zdjęcia z poprzednich lat
Wałbrzych: Orszak Trzech Króli 2020 [DUŻO ZDJĘĆ]

WAŁBRZYCH: ORSZAK TRZECH KRÓLI 2019 (ZDJĘCIA)
ORSZAK TRZECH KRÓLI W GŁUSZYCY DO ŻYWEGO BETLEJEM (FOTO)
Orszak Trzech Króli 2018 w Wałbrzychu [FOTO]
Wałbrzych: Orszak Trzech Króli 2017 za nami [FOTO]


Opr. MS
Foto użyczone archiwalne: UMiG Głuszyca, UG Świdnica